Yetenekli baba oğul, Londra’da madalyaları sildi süpürdü

Tayfun Gündüz ve oğlu Yılmaz Gündüz, İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan uluslar arası yemek yarışmasından madalya ve kupalarla döndü. Gündüzler,...

BÜYÜT

Tayfun Gündüz ve oğlu Yılmaz Gündüz, İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan uluslar arası yemek yarışmasından madalya ve kupalarla döndü. Gündüzler, başarılarıyla büyük gurur yaşattı
Uzun yıllar görev yaptığı Deniz Kuvvetleri’nde orduevlerinde lokanta kısım amirliği ve müdürlükleri yapan emekli olduktan sonra da bu becerisini sürdürmeye devam eden Tayfun Gündüz, bir süre Buzz Restaurant’ta müdürlük görevinde bulundu. Şu anda ise Sabancı Sosyal Tesisleri Müdürlüğü görevini sürdüren Gündüz, buradaki görevinin dışında ulusal ve uluslararası yemek yarışmalarına da katılıyor. Yarışmacı olarak katılmadığı yemek yarışmalarında da jüri olarak görev alan Gündüz’ün gurme, yemek yazarı, danışmanlık ve eğitmenlik unvanlarından bazıları. Bununla da yetinmeyen Gündüz, “Genç Aşçılar Yetiştirme Derneği”ni kurarak, derneğin kurucu başkanı olarak kendinden sonra geleceklere yardımcı olmayı hedefliyor.
BABADAN OĞULA GEÇMİŞ
Tayfun Gündüz’ün oğlu Yılmaz Gündüz de tıpkı babası gibi yemek yapma konusunda bir hayli meraklı. Babası gibi mutfak merakı olan Yılmaz Gündüz, bu işin mekteplisi olmaya karar vererek Bolu İzzet Baysal Aşçılık Meslek Yüksek Okulu’nda eğitim görmüş. Okulunu başarı ile bitirerek mezun olmuş. Ama daha okulda öğrenciyken ülkemizde yapılan birçok yemek yarışmalarına katılarak dereceler almış. Bu başarıları sonucunda Aşçılık Genç Milli Takımı’na seçilerek uluslararası birçok yarışmaya katılarak derecelerle elde etmiş genç adam.
ULUSLARARASI BAŞARILAR
Yılmaz Gündüz de tıpkı babası gibi mesleğinin henüz başında olmasına rağmen başarıdan başarıya koşuyor. Şimdiye kadar katıldığı ulusal yarışmaların sayısını bile hatırlayamıyor, ancak uluslararası yarışmalar için gittiği Almanya, Şili, İspanya, Portekiz ve Rusya’dan, en son da İngiltere’den dereceler elde edip kupa ve madalyalar ile dönmüş. Nisan ayında yine yurt dışında yapılacak olan “Genç Mutfak Şefleri” yarışmasına katılmaya hazırlanan Yılmaz Gündüz’ün ünü ilimizi aştığı gibi ülkemiz sınırlarından da yurt dışına taşmış durumda.
n Halil KÜÇÜKPARLAK

İşte Tayfun Gündüz ve oğlu Yılmaz Gündüz’ün en son katıldıkları İngiltere’nin başkenti Londra’daki yarışmada elde ettikleri dereceler:
2012 (ISS Takım Hijyen Kupası)
2012 (ISS Takım Hijyen Günün En İyisi) , (2 adet hijyen altın madalya), ”Üniversite ISS Hijyen Günün En İyisi , ” (Canlı Yarışmalar En İyisi ISS Takım), ”Özel Bıçak Ödülü (ISS Takım)
İngiltere /Londra Hotelympıa 2012 sonuçları
Almanya, Şili, İspanya, Portekiz, Rusya’dan sonra İngiltere’de
Hijyen Ödülleri
(Yılın En İyi Takımı Kupası 2012)
(Günün En İyisi Gümüş Tabak Ödülü)
(Mükemmel Gıda Güvenliği Standardı Altın Madalya (4 adet)
(Gıda Güvenliği Üniversitesi Günün En İyi Ödülü (Gümüş Tabak)
(Gıda Güvenliği Üniversitesi Canlı Yarışmalar En İyi Takım Ödülü)
Swıss “Vıctorınex” özel bıçak ödülü
Canlı Yarışmalar
Büyükler Somon Balığı (Gümüş Madalya)
Büyükler Gurme Yarışması (Merit Ödülü)
Büyükler Makarna Yarışması (Merit Ödülü)
Büyükler Balık Yarışması (Merit ödülü)
Uluslar arası Catering firmaları Yarışması (Merit ödülü)
Gençler Yeni Zelanda Kuzusu (Merit ödülü)

19 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR