SP'li adaylar önce dua sonra oy istediler

Saadet Partisi (SP) Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar ve Av. Zafer Mutlu önceki gün Kartepe ilçesinde yoğun bir program gerçekleştirerek Kart...

BÜYÜT

Saadet Partisi (SP) Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar ve Av. Zafer Mutlu önceki gün Kartepe ilçesinde yoğun bir program gerçekleştirerek Kartepelilerle kucaklaştılar. Programlar sırasında Duyar ve Mutlu’ya Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, SP Kartepe İlçe Başkanı Cemal Erdoğan, SP Kartepe Teşkilat Başkanı Mustafa Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

 

"KAN DEĞİŞİMİ ŞART"

Heyet, Kızılay Kartepe Şube Başkanı Osman Kocaman’ı ziyaret etti. Konuklarını son derece sıcak bir şekilde karşılayan başkan Kocaman Kızılay olarak yürüttükleri faaliyetleri anlattı ve kan bağışını 4 kat arttırdıklarını ve kök hücreyle alakalı çalışmaların var olduğunu vurguladı. Programda söz alan Duyar ise, “Ülkenin yönetiminde artık taze kanlar olmalı. Bu nedenle bizler gece gündüz çalışıyoruz. Kan değişimi şart” dedi. Ayrıca Duyar, kısa bir süre sonra milletvekili adaylarının tamamıyla birlikte kan bağışı yapacaklarını ifade etti.  Duyar’ın konuşmasının bitiminde Kocaman, Duyar ve Mutlu’ya çıktıkları yolda başarılar diledi.

 

KARTEPELİLER’DEN OY İSTEDİLER

Kartepe’yi adeta karış karış gezen heyet öncelikle, Arslanbey ve de Suadiye’de yoğun bir tempoda çalışarak neredeyse bölgede görüşülmedik, esnaf ve vatandaş bırakmadılar. Duyar ve Mutlu görüştükleri kişilere seçim beyannamelerini anlatarak onlardan destek oy ve dua istediler. Arslanbey Mahallesi Muhtarı Sedat Topal’da yoğun programlar arasında ziyaret edildi. Topal, siyasete bulaşmadan hizmet üretmenin gayretinde olduğunu ifade ederek, Duyar ve Mutlu’ya başarılar diledi.

 

"ÇALIP, ÇIRPMAYAN SİZLER MECLİSTE OLMALI"

Duyar ve Mutlu Kartepelilerce çok güzel ve samimi bir şekilde karşılandı.  Vatandaşlar milletin ittifakını kuran heyeti bağırlarına bastıklarını ifade ederek, “Çalıp çırpmayan sizlerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bizleri temsil etmesini, hatta böyle temiz siyasi kadroların tek başına iktidar olduğu günleri görmek istiyoruz” dedi. Bunun üzerine Duyar, “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. İnşallah sizde üzerinize düşeni yaparsınız ve beğendiğiniz kadroları iktidara taşımak için, sandığa gittiğinizde oyunuzu Saadet Partimize verirsiniz” şeklinde konuştu. Ziyaretler sırasında MHP’nin seçim bürosuna da girerek orada bulunan görevlilere de kolaylıklar dileyen heyet siyasi nezaketlerini bir kez daha gösterdiler.

 

SEÇMENE SESLENDİLER

Balaban, Nusretiye, Şirinsulhiye, Derbent, Maşukiye, Sarımeşe ve de son olarak Uzunçiftlik Mahalleri’nde vatandaşla bir araya geldiler. Esnaf ziyaretlerinin ardından, vatandaşa kıraathanelerde hitap eden Duyar ve Mutlu özellikle ülke ekonomisinin gidişatından ve ülkemizde yaşanan istihdam sorununa değindiler. Mutlu, “ Millet bize yetki versin bizler milletin sorunlarını çözmeye talibiz” diyerek oy istedi. Duyar ise, “Ülkenin kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Bunun için oy kullanacakların son derece dikkatli karar vermesi gerekiyor. 7 Haziran’da milletimiz gerçekten milletin esas meselelerine eğilecek bu kadrolara oy versin” ifadelerini kullanarak seçmene seslendi.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR