AKP'li Korkmaz: Oylarda Meral Akşener olumsuz etki yaptı!

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz partisinin ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirerek geçtiğimiz Pazar günü sonuçlanan referanduma dair değer...

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz partisinin ilçe binasında basın açıklaması gerçekleştirerek geçtiğimiz Pazar günü sonuçlanan referanduma dair değerlendirmelerde bulundu. Korkmaz, referandumun bir parti seçimi olmadığını vurguladı. Ayrıca beraber çalışma yürütülen MHP ve BBP’ye teşekkür eden Korkmaz, gelecek dönemde aday olup olmayacağı sorulması üzerine, “2011’den beri ilçe başkanlığı yapıyorum. Normal kongre takvimimiz Eylül itibariyle başlar ve devam eder. Şuan genel merkezden yapılan bir açıklama bulunmuyor. Bu zamana kadar yerelde ve genelde partimizi en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Süreç ne getirir nasıl ilerler belli değil” dedi.

 

BU BİR PARTİ SEÇİMİ DEĞİL

Basın açıklamasında AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, “Ülkemiz Pazar günü önemli bir referandumu onayladı. Bu bir hükümet sistemi değişikliğiydi. Kabul edenler oldu, olmayanlar oldu. Ancak öyle ya da böyle sonuç ortaya çıktı. Bizde tüm kademelerimizle yaklaşık üç aylık bir süreçte İzmit’te programlarımızı devam ettirdik. Tabi ki bu bir parti seçimi değil. Bunu parti oylarıyla değerlendirmek çok doğru olmaz. Şu anda kamuoyunda AK Parti artı MHP artı BBP birlikte oy aldı gibi bir anlayış var ancak buda çok doğru olmaz” şeklinde konuştu.

toplu-(2)-004.jpg

SÜRECİN SAĞDUYULU YÖNETİLMESİ

İzmit olarak referandumu değerlendirdiğimizde, İzmit çok farklı konjonktürleri olan bir ilçedir diyen Korkmaz, “Burada bize çalışmalarda desteği olan MHP ve BBP’ye çok teşekkür ederim. Özellikle MHP’nin psikolojik desteği çok önemliydi. Toplumda şuradan bu kadar oy geldi, buradan bu kadar oy geldi gibi konuşmalar oldu. Ancak ben inanıyorum ki CHP’nin içerisinde sağduyulu davranan ve evet oyu veren birçok vatandaşımız oldu. Önemli olan bu sürecin sağduyulu olarak yönetilmesidir. İnşallah bu sonuçla birlikte demokrasimiz daha da köklenip güçlenecektir” ifadelerini kullandı.

 

KATKI SAĞLADIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Konuşmasına devam eden Korkmaz, “Normalde siyasete baktığımızda her zaman aynı yerlerde aynı sonuç çıkmaz. Diğer ilçelere de baktığımızda bir düşüş vardır. Tabi daha önce söylediğim gibi bunların hepsi bizim oyumuzdur diyemeyiz. Çünkü beraber bir çalışma yürütüldü. Ancak MHP açısından baktığımızda Meral Akşener’in İzmit’te olması biraz etkili oldu ve olumsuz tepki yarattı. Biz bunu sahada mahallelerde gördük.  Ancak beraber çalışma yürüterek genel olarak sonuca katkı sağladığımızı düşünüyorum” dedi.

 

BAZI HİZMETLERDE AKSAMALAR OLABİLİYOR

Korkmaz’a oylardaki düşüşün sorulması üzerine, “Bu her ne kadar referandum oylaması olsa da tabi ki genel olarak iktidarımızın bazı hizmetlerinin gecikmesinden dolayı elbette ki çekincesi olan insanlar olmuş olabilir. Ancak İzmit’e ve kentimize genel olarak baktığımızda çok güzel hizmetler veriyoruz. Bazı hizmetlerde zaman zaman aksamalar yahut gecikmeler yaşanabilmektedir. Ancak biz iktidarımız süresince ne bazılarının sözlerine bakacağız nede onlara göre hareket edeceğiz. Biz milletimiz adına çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz” cevabını verdi.

toplu-(1)-003.jpg

SÜREÇ NE GETİRİR BELLİ DEĞİL

Konuşmasının sonunda gelecek dönem aday olup olmayacağı ile ilgili, “2011’den beri ilçe başkanlığı yapıyorum. Normal kongre takvimimiz Eylül itibariyle başlar ve devam eder. Şuan genel merkezden yapılan bir açıklama bulunmuyor. Bu zamana kadar yerelde ve genelde partimizi en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Süreç ne getirir nasıl ilerler belli değil. Bizim partimizde makamlar mevkiler çok konuşulmaz. Bir seçim biter diğer seçimin çalışmaları başlar. Bizde çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu. Serkan BORLAK

21 Nisan 2017 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR