Haydar Akar’dan muhtarlara mektup

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’de bulunan 472 muhtara mektup göndererek partisinin muhtarlara ilişkin projelerini sunarak 1 Kasım seçi...

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kocaeli’de bulunan 472 muhtara mektup göndererek partisinin muhtarlara ilişkin projelerini sunarak 1 Kasım seçimlerinde destek istedi.

 

MUHTARLARIMIZ ÖNCELİĞİMİZ

“Değerli Muhtar Kardeşim” sözleri ile mektubuna başlayan Akar, vatandaşların ilk kapısını çaldığı muhtarların sorunları birebir yaşadığını belirterek, parti olarak muhtarların sorunlarına sahip çıktıklarını ve bu konuda somut adımlar atarak Meclis’te yasalaşmayı bekleyen kanun teklifini de muhtarlara gönderdi.  

 

DEMOKRASİNİN EN BÜYÜK ÖRNEĞİ MUHTARLARIMIZDIR

2012 yılında AKP iktidarının çıkarmış olduğu yasaya değinen Akar, köy tüzel kişiliklerinin yok sayıldığını ancak 1 Kasım seçimlerinden sonra CHP iktidarı ile bu hakların geri verileceğini ve muhtarlarında yaşamış olduğu sorunların giderileceğini mektubunda belirtti. Muhtarların herhangi bir parti çatısında olmadan halkın yetki verdiği demokrasinin en büyük örneği olduğunun altını çizen Akar, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde muhtarlarımız, önceliğimiz” dedi.

 

TEKLİF İLE SORUNLAR ORTADAN KALDIRILIYOR

CHP’nin vermiş olduğu ve yasalaşmayı bekleyen kanun teklifinde; muhtarların ödediği sosyal güvenlik primi İçişleri Bakanlığı’nca ödenirken prim kesintileri de kaldırılacak. Yine muhtarlara büyük bir rahatlık sağlayacak olan, muhtarlık işlerinin devamlılığı için gereken hizmet binalarının temini ile elektrik, su, telefon, internet ve ısınma giderlerinin hizmetle doğrudan ilişkili olan bedeli İçişleri Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

04 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR