“Vatandaşının düşüncesi doğrultusunda hareket edilecek”

Bakan Bayraktar taşocağı ile ilgili konuştu;“Vatandaşının düşüncesi doğrultusunda hareket edilecek”birtakım ziyaretlerde bulunmak ve açılış gerçekleşt...

BÜYÜT

Bakan Bayraktar taşocağı ile ilgili konuştu;
“Vatandaşının düşüncesi doğrultusunda hareket edilecek”

birtakım ziyaretlerde bulunmak ve açılış gerçekleştirmek üzere ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ilk olarak Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti. Maşukiye’de açılmak istenen taşocağıyla ilgili konuşan Bayraktar, “Bu konuda ÇED süreci sürüyor. İzmit vatandaşının düşüncesi doğrultusunda bir değerlendirme yapacağız” dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, birtakım ziyaretlerde bulunmak ve açılış gerçekleştirmek amacıyla dün ilimize geldi. Bayraktar, ilk olarak Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti. Bayraktar’ı karşılamak için ziyarette Kocaeli AKP Milletvekillerinden Sibel Gönül, İlyas Şeker, Fikri Işık, Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Vali Yardımcıları ve çok sayıda protokol üyesi bulundu.

“İLİMİZDE ÇOK ESERİ VAR”
Valilik bahçesinde gerçekleştirilen karşılama töreni sonrası Bayraktar Vali Topaca’nın makamına çıktı. İlk olarak konuşan Vali Topaca, Bayraktar’ın ilimizde birçok eserlerinin olduğunu belirterek,”Türkiye’de bakanlık hizmetleri bakımından ilimiz ön sıralarda geliyor. Çevre konusunda ilimiz çok hassas. Bu konuda büyük destek görüyoruz. İlimizdeki çevre sorunları bu sayede çözülerek iyiye doğru seyir ediyor” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’E ÖVGÜ
Kendisinden sonra konuşan Bakan Bayraktar ise burada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek,”Kocaeli Türkiye sanayisi için önemli bir merkez. Ayrıca Büyükşehir yasası açısından Kocaeli örnek bir il. Kendi milli kültürümüz açısından çevreye de duyarlı bir milletiz. Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda su arıtma çalışmalarını takdir ediyorum. Uygun çevrecilik çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”
Artık Marmara’nın gerek havasıyla gerek suyuyla temizlendiğini de belirterek sözlerini sürdüren Bayraktar,”Vatandaşın talebi doğrultusunda kentse dönüşüm projesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin modernleşmesi için bu proje gerekli. Yerinde görüp incelemek amacıyla da buraya geldik. Evlerinden çıkmadan yerinden değişim gibi bir alternatif de var. Ama bundan yararlanmak isteyen fırsatçılara izin vermemeyiz. Siyasete de alet edilmemeli. Topyekun şehrin fotoğrafını güzelleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

“ÇED SÜRECİNDE VARIZ”
Kentsel dönüşümün çocuklarımıza olan borcumuz olduğuna da parmak basan Bayraktar, Maşukiye’de açılmak istenen taşocağı konusuna da değindi. Maşukiye’deki taşocağı konusunun sadece ÇED sürecinde varız diyerek söze başlayan Bayraktar,”Denetim izni olarak asıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın konusu. Ama süreç devam ediyor, bitmedi. Bilimsel anlamdaki ÇED aşmaları sürüyor. Hızlı tren konusunda ise iddialıyız. Önemli bir proje. Yapılan toplantılarda halka düşüncelerini soruyoruz. İzmit vatandaşının da düşüncesi doğrultusunda bir değerlendirme yapacağız” dedi.

08 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR