Üzülmez’den Kartepe’ye 41 PROJE!

  Kartepe Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yerine AKP’den aday olarak gösterilen eski İzmit Belediyesi Başkan Yardımcı...

 

Kartepe Belediye Başkanlığı için mevcut Belediye Başkanı Şükrü Karabalık yerine AKP’den aday olarak gösterilen eski İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez’in aday tanıtım programı sonrası proje tanıtım programı dün Kartepe ilçe binasında gerçekleştirildi. Aynı zamanda Kartepe Belediyesi meclis üyesi adaylarının da tanıtımının yapıldığı kahvaltılı programda Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Balaban meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri hazır bulundu. Üzülmez toplam 41 projesini açıkladı.

DOĞRU PROJELER

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Hasan Kandaz, 30 Mart’ta yapılacak seçim nedeniyle tüm siyasi partilerin proje tanıtım programlarını paylaştıklarını belirterek, “Biz de seçim beyannamemizi paylaştık. Hangi bölgede seçim bürosu açıyorsak o yerlerde seçim beyannamemizi açıklıyoruz. Başkan Şükrü Karabalık bugüne kadar ilçemize güzel hizmetler yaptı. 5 sene içinde yaptığımız çalışmaların bugün ne kadar doğru projeler olduğunu görmekteyiz” dedi.

SEÇİM ENDİŞEMİZ YOK

Hüseyin Üzülmez’in İzmit Belediyesi bünyesinde 5 yıl çalıştığını söyleyen Kandaz, “ “Kartepe’nin sevilen isimlerinden. Bazı projelerin altına attığı imzalar hep ilçemize model olmuştur. On güzel projelerini 41 proje adı altında oluşturduk. Bu anı fırsat bilerek pazar günü yapacağımız mitinge sizleri, halkımızı davet diyorum. Gücünü ispatlamış, tecrübeli bir teşkilatız. Kartepe’de de seçim endişemiz yoktur” şeklinde konuştu.

HAYALLERİNİ KURDUĞUMUZ PROJELER

Projelerini aktarmak üzere söz alan Hüseyin Üzülmez ise ilimiz ve ilçemiz için önemli olan 41 plakamızla özdeşleşmiş, 41 önemli projemizi aktaracağız diyerek, “Kartepe’de olumlu bir ses, haber her gün duyacaksınız. Kartepe hayallerini kurduğumuz bu projelerle her gün gündemde kalacaktır iddiasında bulunuyorum. Bu yola çıkarken mevcut görev yaptığım İzmit Belediyesi’nde Kartepe ile ilgili konuşuyordum” dedi.

BORCUMU ÖDEMEM GEREK

Bir süre boyunca İzmit Belediyesi’nde çalıştığını belirten Üzülmez, “Çok güzel, ses getirecek projelere imza attık. Başkanımızın bize güveni, verdiği yetkiyle oldu. Ülkemizde seçim heyecanı bir yıl önceden başlar. Süreç başlamadan önce teşkilatlarımızda belirli aralıklarla görüşmeler oluyordu. Sonuçta bir başka bahara bıraktığımız başkanlık için kolları sıvadık. Şimdiye kadar elde ettiğim bilgi, birikimleri artık doğup büyüdüğüm Kartepe’me borç olarak ödemem gerektiğine kara verdim” şeklinde konuştu.

YOLCULUĞUMUZ BAŞKANLIĞA DÖNÜŞECEK

Sadece hizmet mantığıyla yola çıktığını sürekli dile getirdiğini de kaydeden Hüseyin Üzülmez, “Arkamızdan ‘iyi ki geldi, bu hizmetleri yaptı’ söylemlerini duymak istedik. Bu yolculuğumuz inşallah başkanlığa dönüşecek. Önce oluşturacağımız yeni Kartepe ile ticari, turizm hareketliliği ile ses getiren ve sürekli gündemde olan, kendi katma değerini oluşturmuş Kartepe’yi meydana getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

BİRLİKTE YÖNETİM

Projelerin nasıl oluştuğunu açıklayan Üzülmez, “Başkan olursam yönetim modelini de açıklamıştım. Yönetim modeli birlikte yönetimdi. Meclis üyelerimiz, belediye kadroları, muhtarlarımız, STK yöneticileri, kafasında bir projesi olan herkesi önemseyeceğimizi, dikkate alacağımız söyledik. Belediyecilik tecrübelerimizden yararlanarak kendi adıma birtakım projelerle yola çıktım. Türkiye’de vatandaş tarafından takdir görmüş birçok projelerimizin bir kısmını da referans olarak kullanacağımızı söylemiştim” dedi.

ŞEHİR KİMLİĞİNİ ORTAYA ÇIKARACAK

Gönüllülerden oluşan bir grubun oluşturulduğunu kaydeden Üzülmez, “Ön taslak projelerimizi açıklıyorduk. Belli bir noktaya gelmiştik. İz bırakmak için yola çıkmıştık. Aday adaylığı seçim çalışmalarında da rakiplerimiz tarafından olumsuz anlamda kullanılan Hüseyin Üzülmez’in Kartepe’den uzak kaldığı söylemleri oldu. 41 projemiz dışında da birçok projemiz var.. Bu dönem farklı bir model izlendi. Yapacağımız projeler Kartepe’nin şehir kimliğini ortaya çıkaracak projeler Büyükşehir’in katkılarıyla da olacak” ifadelerine yer verdi.

KARTEPE’NİN İLK DOĞUM GÜNÜ

Bu seçim Kartepe’nin ilk doğum günü olacak diyerek projelerini tanıtmaya başlayan Hüseyin Üzülmez, “Kadın Sosyal Yaşam Merkezimi İzmit’ten sonra burada da hayat bulacak. Geniş coğrafyaya sahip Kartepe’de kadınlar içinde birçok hizmet olan merkezden ücretsiz yararlanacak. Suadiye meydan projesiyle bu meydan daha işlevsel hale gelecek. Çok büyük spor potansiyeli olan ilçemizde spor kulübü projemiz hayata geçecek” dedi.

ZORLARI YAPAN İNSAN OLARAK TARİHE GEÇECEĞİZ

Beldelerde eksik olan kültür merkezleri olduğunu söyleyen Üzülmez, “Ekoköy projemiz, hem insanların beslenmesi hem de tarım ve hayvancılığın desteklenmesi amacıyla önemli bir proje. Botanik parkı bitki müzesiyle çok güzel kent ormanlarımızdan biri çekim ve cazibe merkezi haline getirilecek. Kartepeliyim denmesi için bir kent mezarlığının oluşması gerekiyor. Zorları yapan bir insan olarak inşallah tarihe geçeceğiz” şeklinde konuştu.

PROJELER HAYAT BULACAK

Tüm ilçelerde yapılması zorunlu engelsiz yaşlı sosyal evinin önemli olduğunu kaydeden Üzülmez, “Köy ve mahalle projemiz, İzmit Belediyesi’nin uyguladığı, büyük bir beklentinin olduğu proje. Köylü pazarıyla köylülerimiz 7 gün boyunca ürünlerini pazarlayabilecek. Şu anda anlaşması tamamlanmış özel üniversite projesi, belli aşamaya geldi. 30 Mart sonrası bu görev bize nasip olursa bu projeler hayat bulacak. Başka projelerin de beraberinde geleceğini söylemek istiyorum. Projelerimizi beraber uygulayacağımız ekip arkadaşlarımızı da tanıtmak istiyorum” dedi.

FARK AÇILACAK

CHP’nin adayı Yaşar Sönmez’in Kartepe’de yüzde 50’nin üzerinde oy alırız söylemini de değerlendiren Üzülmez, dilin kemiği yok diyerek, “10 binin üzerinde fark var ama biz öndeyiz. En büyük anket sonucu da 30 Mart akşamı belli olur. Genel Merkezimiz tarafından yapılan ve onların yaptırdığı anketleri karşılaştıralım. Projelerimizi duyurmamızla bu farkın daha da açılacağını düşünüyorum. Kente mega projeler kazandırmak için bu yola çıktık” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HÜSEYİN ÜZÜLMEZ’İN PROJELERİ:

Projeler;

Spor Salonu

Salim Dervişoğlu-Köseköy duble yol yapımı

Yüzme havuzu

Köseköy girişi battı- çıktı projesi

Gençlik Merkezi

Kartepe Yolu

Kadın Sosyal Yaşam Merkezi

Suadiye Meydan Projesi

Kartepe Spor Kulübü

Arberatoryum

Acısu Üstgeçit projesi

Semt Sporları

Sapanca Gölü kıyı kenarı-Yürüyüş yolu

Maşukiye Giriş Projesi

Arslanbey Kültür Merkezi

Ekoköy Projesi

Tarihi mezarlıkların düzenlenmesi

Eşme Kültür Merkezi

Semt futbol sahaları

Botanik park ve bitki müzesi

D-100 Goodyear kavşağı

Kent Merkezi bağlantı yolları

Kent Mezarlığı

Dağ altı yürüyüş ve bisiklet yolu

Tenis kortları

Beşevler-D100 Girişi Sinyalizasyonu

Maşukiye-Acısu-Derbent Kanalpark

Derbent gar binası düzenlenmesi

Kapalı Pazar alanları

Alt geçit düzenlemeleri

Tepetarla-Derbent-Acısu Rekreasyon alanı

Toplu konut alanları projesi

Engelli ve yaşlı sosyal projesi yaşam merkezi

Uzay gözlem evi

Yayla mesire alanları

Köy ve mahalle konakları

Köylü pazarı-yöresel ürünler standı

Acısu kent ormanı

Özel Üniversite

Özel teşebbüs yatırım desteği

Eğitim hizmetleri 

21 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

bilen - hahahaa .mehmet arastan çalmış..proje mroje traş..akp kartepe de kaybetti.boşuna yırtınmayın.üzelmez daha iki kelimeyi bir araya getiremiyor..kartepeyi yönetecek...

Yanıtla . 0Beğen 21 Mart 13:08
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR