Polisan Holding’den 50’nci kuruluş yıldönümüne özel etkinlik

Kağıthane’de 1964 yılında tutkal üretimiyle sanayi yolculuğuna başlayan Polisan Holding, 50’nci kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Dilovası’n...

Kağıthane’de 1964 yılında tutkal üretimiyle sanayi yolculuğuna başlayan Polisan Holding, 50’nci kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Dilovası’ndaki Polisan Çiftliği’nde düzenlenen gecede çalışanlarıyla bir araya geldi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı geceye Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis’in yanı sıra Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi ile Polisan Holding Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Gecenin sunuculuğunu Fatih Mühürdar yaparken ünlü sanatçılar Suzan Kardeş ve Selahattin Alpay da gecede sahne aldı.

 

“AİLE ŞİRKETİ OLARAK BAŞLADIK”

Gecede açılış konuşmasını yapan Erol Mizrahi, “50 yıllık başarı hikâyesi bir tesadüf değil, yoğun emeğin hasadı, alın terinin sonucudur. Aile şirketi olarak başlayan Polisan, kuruluşundan bugüne sayısız krizlere, ekonomik ve siyasi belirsizliklerin yarattığı dalgalı denizlere rağmen gemisini yüzdürmeye gayret etmiş, çalışanlarının aileleri ile birlikte binlerce kişinin sorumluluğunu taşıdığı bilinciyle kurumun geleceğini riske etmeden faaliyetlerini yürütmeye çalışmıştır. Bu sayede bugün 1500’ü aşkın çalışan sayısına ulaşmayı başardık” dedi.

 

“PEK ÇOK UNSURDA DENEYİM KAZANDIM”

Sözlerini sürdüren Mizrahi, “Polisan’da işe başladığımda ilk öğrendiğim şey; ‘Burası bir aile firmasıdır, burada herkes her işi yapar’ oldu. Bu anlayış sayesinde başlangıçtaki çekirdek kadro içerisinde yapının satın alma sürecinden tutun da ithalat - ihracat ve finansman işleyişine kadar pek çok unsurunda deneyim kazanma şansına sahip oldum. Polisan Holding iştiraklerinden Polisan Kimya, dünyanın en büyük ikinci büyük kimya firması olan Dow ile ortak konumda. Poliport limanımız aracılığıyla dünyanın en büyük şirketlerine hizmet verebilme ehliyetine sahibiz” şeklinde konuştu.

12 Ağustos 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR