Doğan: Kadına şiddet, en büyük acizliktir

Kocaeli Soroptomist Kulübü Başkanı Ayşenur Bingöl, başkan yardımcısı Yelda Teker, yönetim kurulu üyeleri Nur Özdil ve Müge Erdi, İzmit Belediye Başka...

BÜYÜT

Kocaeli Soroptomist Kulübü Başkanı Ayşenur Bingöl, başkan yardımcısı Yelda Teker, yönetim kurulu üyeleri Nur Özdil ve Müge Erdi, İzmit Belediye Başkan Doğan’ı makamında ziyaret ederek Değişim Atölyesi adlı projeleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Projeleri hakkında Başkan Doğan’ı bilgilendiren Kocaeli Soroptomist Kulübü Başkanı Ayşenur Bingöl, geliştirdikleri yeni yöntemlerle yaratıcı drama desteğiyle öğretilerek şiddet görmüş/görmesi muhtemel kadınların bilinçlendirmeyi amaçladıklarını belirtti. İzmit Belediyesinin kadınlara yönelik çalışmalarını yakından takip ederek, taktir ettiklerini de ifade eden Bingöl, projeleriyle ilgili Doğan’dan destek istedi. 

 

“KADINA ŞİDDET BİR İNSANLIK MESELESİ”

Ziyareti için Kocaeli Soroptomist Kulübü Başkanı Ayşenur Bingöl ve yönetimine teşekkür eden Doğan “ kadınların toplumsal yaşamdaki yerleri ne kadar güçlü olursa, ülkelerdeki demokratik değerler o kadar kalıcı olur. Kadına yönelik şiddetin, demokratik ülkeler dâhil olmak üzere tüm dünyada en önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlarda bu toplumu oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Kadını özel hayata hapseden, kamu alanından dışlayan, baskıcı ve tutucu anlayışlar asla medeni olamazlar. Bir kadın ile erkeğin haklar noktasında eşit olmasını, demokrasinin ve çağdaşlığın bir gerekliliği olmasının dışında bir insanlık meselesi olarak görüyorum” dedi.

01 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR