Adalet Partisi İzmit’te açıldı

İzmit Ömerağa Mahallesi, Alemdar Caddesi, Dündar Çiğit Sokak, Bilgisu Apartmanı, kat:5 Otel Altınnal karşısında gerçekleştirilen açılışa Genel Başkan...

İzmit Ömerağa Mahallesi, Alemdar Caddesi, Dündar Çiğit Sokak, Bilgisu Apartmanı, kat:5 Otel Altınnal karşısında gerçekleştirilen açılışa Genel Başkan Necdet Öz, Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Şahinler, Erdoğan Budak, Lokman Çalık, Oğuz Akbulut katıldı. Kocaeli’de 2016 Haziran ayında kurulan partinin Kocaeli İl Başkanlığına Genel Merkez tarafından Banu Usta atanmıştı. 7 aydır faaliyette olan partinin açılışında konuşan il başkanı Banu Usta açıklamasında “Kocaeli’de 2016 Haziran ayında kurulduk. 15 kişilik yönetim ekibimiz var.” Şeklinde konuştu. Açılışa katılan AP Genel Başkanı Vecdet Öz kurdeleyi kesti.

 

“AP GEÇMİŞİ OLAN KÖKLÜ BİR PARTİ”

Adalet Partisi İl Başkanı Banu Usta yaptığı basın açıklamasında “Dört ilçemizin teşkilatlanması tamamlandı. İzmit ilçe başkanımız Muammer Demir, Derince İlçe başkanımız: Hüseyin Ateş, Gebze ilçe başkanımız Bülent Kayalı. Kartepe ilçe başkanımız Ercan Yalçın. Önümüzdeki dönemde Kandıra ilçemize öncelik vermekle birlikte tüm ilçelerde yapılanmamızı sürdüreceğiz. Neden bu partiyi tercih ettiğimden de bahsedecek olursam, AP köklü ve geçmişi olan bir parti. AP 1980 yılına kadar faaliyetini sürdürdü. Merkez sağ bir parti olması da benim için tercih sebebidir. Kocaeli için il teşkilatında oluşturduğumuz projeler var. Eğitim ağırlıklı özellikle kadın ve gençlere yönelik projelerimiz olacak. Üye sayısı ile ilgili de çalışmalarımız olacak. Mahallelerde çalışmalar yapacağız. Kocaeli’de aylık olarak gerçekleştirilen il başkanları toplantısına da AP olarak katılmayı talep edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

“15 TEMMUZU BİR SENE ÖNCEDEN SEZDİK”

Açılışa katılan AP Genel Başkanı Vecdet Öz de kısa bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “partimiz tam bir yılını tamamladı 1980 askeri darbesiyle kapatılan Adalet Partisi yıllar sonra ilk kez yeniden açıldı. Adalet halk partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi bugün iki mezhebi savunan partiler haline gelmişlerdir. Bir de etnik partiler var biri MHP diğeri HDP. Bugün  siyaset çözüm üretmek yerine kendisi sorun haline gelmiştir. 15 Temmuz tüm siyasi partilerinin sorunlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir hadisedir. Hükümet olabilmek bu devlete sahip çıkabilmek öyle kolay bir iş değildir. 15 Temmuz hadisesi Türkiye’nin siyasetinin iflas ettiği gündür. Biz bu hadiseleri öngördüğümüz için bu partiyi kurduk. Çalışmalarımız devam edecektir. Bu ülkenin bize ihtiyacı var.”

 

Banu Usta’nın yönetimi

Nilüfer Dile Balıkçı

Erkan Dilek

Ercan Yüksel

Hüseyin Çalık

Hasan Mutlu

Erdal Yaşar

Özen Keçeci

Osman Zeki Kandemir

Aziz Dereci

Cevat Bayrakçı

Osman Güven

Ferhat Öztürk

01 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR