Emeklilik başvuruları internetten yapılabilecek

Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar, işlemlerin sadeleştirilmesi ve zaman kaybının önlenmesi amacıyla kağıt ortamında alınan Tahsis Tale...

Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurettin Nacar, işlemlerin sadeleştirilmesi ve zaman kaybının önlenmesi amacıyla kağıt ortamında alınan Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne gelmeden PTT’den alacakları e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılabileceğini duyurdu. İnternet ortamında yapılan emeklilik başvurularında kurumca belgenin alındığına dair ilgililere SMS gönderilmekte.


İLGİLİ FORM DOLDURULACAK

SSK ve BAĞ-KUR kapsamındaki sigortalı ve hak sahipleri sürekli iş göremezlik geliri, ölüm geliri, malullük, ölüm ve yaşlılık ayığı, yaşlılık ve ölüm toptan ödemesi ile evlenme ve cenaze ödeneği taleplerini, e-devlet şifresi ile sırasıyla e-hizmetler, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ortak (4A/4B/4C) Hizmetler, Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesinin Verilmesi bölümünden ilgili formu doldurarak talepte bulunabilecekler.

 

GELİR TESTİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Genel sağlık sigortası tescili yapılmış olup da gelir testine hiç başvurmayanların gelir testine başvuru süresi ise 31 Mart 2015 tarihinden itibaren altı ay süreyle uzatılmış olup, 30 Eylül 2015 tarihinde sona erecek. Ayrıca; aynı Kanunun geçici 60’ıncı maddesinde yer alan başvuru süresi ile ilk taksit ödeme süresi de altı ay süreyle uzatılmış, Genel Sağlık Sigortası prim borcu olan vatandaşların prim borcunu yapılandırmaları için SGK’ye son başvuru süresi 2 Kasım 2015 tarihine kadar uzatıldı.

17 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR