İSU, E-İmza Uyum Değerlendirme Belgesi aldı

İSU Genel Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İdareleri içinde atıksu ve içmesuyu SCADA, uzaktan okumalı elektronik sayaç, mobil iş emri, elektronik belge y...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon İdareleri içinde atıksu ve içmesuyu SCADA, uzaktan okumalı elektronik sayaç, mobil iş emri, elektronik belge yönetim sistemi, yüksek tüketim SCADA, tahsilat kioskları gibi birçok teknolojik yeniliklerin öncü kurumu. Uygulamaları ile işletmecilikte abonelerine büyük kolaylıklar sağlayan Kurum, 2013 yılı Ocak ayında ülkemizde e-imza kullanan 8. kurum olarak bütün yazışmalarını e-imza ile atmaya başladı. 2 yılı aşkın süredir bütün yazışmalarını e-imza olarak kullanan İSU, uygulama ile birlikte kağıt kullanımının önüne geçerek büyük tasarruf sağladı.

 

Kurumun e-imza uygulaması, TÜBİTAK BİLGEM Kamu Sertifikası Merkezi tarafından  e-imza mevzuatına göre değerlendirilmeye alındı. Yapılan değerlendirmede Kurumun teknolojik iş süreçlerinin uygunluğu test edilerek 5070 sayılı E-İmza Kanunu ve Tebliği’nde belirtilen elektronik imza oluşturma ve doğrulama kriterlerine uygun olduğu tespit edildi.

 

TÜBİTAK BİLGEM tarafından e-imza uyum değerlendirmesini başarıyla tamamlayan İSU Genel Müdürlüğü’ne “e-imza Uyum Değerlendirme Belgesi” verildi.  

20 Mayıs 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR