Teleferik projesi onaylandı

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın mart ayı oturumunda teleferik projesi oy birliğiyle onaylandı. Buna göre Seka Park ile Bağçeşme arasına 2....

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nın mart ayı oturumunda teleferik projesi oy birliğiyle onaylandı. Buna göre Seka Park ile Bağçeşme arasına 2.2 kilometrelik teleferik yapılacak.

ŞEKER MECLİSE VEDA ETTİ
Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı olağan meclis toplantısı dün belediye hizmet binasında yapıldı. Belediye meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlık yaptı. Toplantıya AKP Milletvekili Aday Adayı İlyas Şeker de katıldı. Meclis gündemine geçilmeden önce İlyas Şeker veda konuşması yaptı. Şeker tüm meclis üyelerinden hakkını helal etmesini istedi, “Ankara’da bir kapınız olduğunu bilmelisiniz” dedi. Şeker, konuşmasının ardından CHP sıralarına oturdu. Ali Haymanalı, CHP Grubu adına kendisine başarılar dileğinde bulundu. Şeker’e HAS Partililer de başarı diledi.

OYBİRLİĞİYLE ONAYLANDI
Ardından meclis gündemine geçildi. Ali Haymanalı, “Kuzey Marmara Oto yolu hakkında kamuoyunun bir açıklama beklediğini belirtti. Bunun üzerine Karaosmanoğlu “İtirazların bir kısmı uygun görüldü. Teknik bir çalışmadır. Önemli bir otoyol ağıdır. Çok kıvrımın olması doğru değil” diye açıklama yaptı. Pazartesi günü çalışma raporunun geldiğini belirten Karaosmanoğlu, “Kamuoyuna deklare edilebilir. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Komisyona gelecek. Gereken değerlendirme yapılacak” dedi. Gündemin en önemli maddelerinden biri olan Seka Park’tan Bağçeşme’ye 2.2 kilometrelik teleferik yapımı oylandı. Karar oybirliğiyle meclisten geçerken, Devlet Malzeme Ofisi’ne ait yerlerin kamulaştırılma kararı alındı.

18 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR