Wellborn Hotel resmen açıldı

İzmitli işadamı Haluk Ulusoy’un sahibi olduğu Başiskele’de hizmet veren 5 yıldızlı Wellborn Luxury Hotel’in resmi açılışı düzenlenen törenle Bilim, Sa...

BÜYÜT

İzmitli işadamı Haluk Ulusoy’un sahibi olduğu Başiskele’de hizmet veren 5 yıldızlı Wellborn Luxury Hotel’in resmi açılışı düzenlenen törenle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün tarafından yapıldı

Kocaeli turizmine katkıda bulunmak amacıyla Başiskele’de 20 milyon Euro’ya mal edilen Wellborn Luxury Hotel’in resmi açılış töreni dün gerçekleştirildi. Açılış törenine; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AKP Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün, İlyas Şeker, Vali Ercan Topaca, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Akademi Hastanesi’nin sahibi Kubilay Kırman, sanatçı Ragıp Savaş ve çok sayıda işadamı ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım gösterdi.

ULUSOY AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Açılışı dualar eşliğinde yapılan Wellborn Luxury Otel’in açılışından sonra otelin büyük salonunda toplanan misafirler yerlerini aldılar. Wellborn Luxury Otel Genel Müdürü Behiye Şalk, “Bu kente bu oteli kazandıran Ulusoy ailesinin tüm fertlerine teşekkürler ederim. Bu kentin bu tür otellere olan ihtiyacı çok uzun zamandır bilinmekteydi; ama kısmet Ulusoy ailesineymiş” dedi.

“KENTE HİZMET GETİRİYORUZ”
Behiye Şalk’ın ardından konuşan Çınar Ulusoy, “Hepimiz yaşadığımız bu kenti çok seviyoruz. Birçoğumuzun ortak duygusu Kocaeli'nin dünyanın en güzel coğrafi imkânlarına sahip olduğu düşüncesidir. Tatlı su kaynaklarıyla, gölüyle, göletleriyle, denizleriyle, emsalsiz körfeziyle, tarım alanlarıyla, dağları ve ormanlarıyla, ülkemizi ayakta tutan gelişmiş sanayisiyle, İstanbul gibi muazzam büyük bir kente yakınlığıyla adeta dünyada cennetten bir köşedir Kocaeli. Ülkemizin yıllardır süregelen ekonomik ihtiyaçları nedeniyle kentimizde oluşan sanayi maalesef bu coğrafyanın doğal güzelliklerine yönelik farkındalığın önüne geçmiştir” dedi.

“DÖRT KUŞAKTIR BU KENTTEYİZ”
Konuşmasına devam eden Çınar Ulusoy, “İstedik ki insanlar çok nezih bir ortamda oturup muhteşem körfezimizin farkına varsınlar, bana göre dünyanın en güzel şehri olan İzmit’i seyretsinler. Burada konaklayan misafirler, sabah uyandıklarında dört mevsim yemyeşil Samanlı Dağları’nı görsün, pencerelerini açınca içeri deniz kokusu dolsun, şu İzmit Körfezi ne kadar da güzelmiş densin istedik. Mensubu olmaktan onur duyduğum Ulusoy ailesi, Genel Müdürümüzün de söylediği gibi 150 yıldır ve dört kuşaktır bu kentte yaşamaktadır. Rahmetli büyük dedemizin mezarı, Bahçecik Beldesi kabristanındaki en eski mezardır. Dileğimiz bizden sonraki nesillerin de yüzyıllarca bu cennet köşesinde huzur içinde yaşamasıdır” şeklinde konuştu.

“KÜRESEL YAKLAŞIM DOĞRULTUSUNDA”
Wellborn Luxury Otel’in ortaklarından Haluk Ulusoy ise yaptığı konuşmada, “Kocaeli turizminin bir marka haline getirilmesi, öncelikle yaratacağı katma değer ile ilimiz turizm sektörüne rekabet avantajı sağlayacak ve ekonomik farklılaşma getirecektir. Turizmin ekonomik büyüme, altyapısal gelişme, ticaretin desteklenmesi ve yoksulluğun ortadan kaldırılması çabalarının önemli bir ayağını oluşturduğu bir gerçektir. Biz de bu küresel yaklaşım doğrultusunda, önemli bir turizm destinasyonu ülke olarak ilimizde turizmi ekonomik, sosyal ve çevresel değişimin merkezine koymakla yükümlüyüz” ifadelerini kullandı.

“REKABET GÜCÜMÜZÜ ARTTIRACAKTIR”
Haluk Ulusoy, “Dünyamız hızla küçülüyor. İnternetin sağladığı bilgiye erişme hızıyla rekabette fark yaratabilmek gittikçe zor hale geliyor. Sürdürülebilirlik anlayışıyla doğal kaynaklarını ve tarihini koruyanlar, kirlenen, betonlaşan ve neredeyse birbirinin kopyası haline gelen yaşam merkezlerine göre avantajlı olacaklardır. Altyapıda, mimaride, çevre düzenlemesinde doğal, kültürel ve tarihi kazanımlarımızı ortaya çıkarmak üzerine yoğunlaşmalıyız. Hem ulusal hem uluslar arası düzeyde ekonomi ve kalkınma politikalarına destek olacak ileriye dönük bir turizm politikası oluşturmak rekabet gücümüzü arttıracaktır” şeklinde konuştu.

“MARİFET İLTİFATA TABİDİR”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise açılışta yaptığı konuşmada Ulusoy ailesini 27 yıldır tanıdığını belirterek, “Makine imalat ve sanayi sektöründen hizmet sektörüne kaliteli bir geçiş yapan Ulusoy ailesini kutlarım. Sizlere bu hayalleri kurduran ve gerçekleşmesi için gereken desteği sağlayan aile büyüklerinizi de kutlarım. Kocaeli artık sermayeyi kendine çeken bir kent; ama birçok yabancı büyük yatırımcı burada yatırım yapıyor. Aslında küçük; ama kaliteli yerli yatırımcının bilhassa tanıdığımız bildiğimiz insanların bu yatırımları yapıyor olması bizi daha da mutlu ediyor. Ayrıca marifet iltifata tabidir ve takdir edilmelidir” dedi.

“TEMİZ KAZANÇLAR DİLERİM”
Vali Ercan Topaca açılıta yaptığı konuşmada, “Kente katkıda bulunan herkes gibi ben de Ulusoy ailesini canı gönülden kutlarım. Burada beş yıldızlı bir oteli çok kısa bir zaman dilimi içinde kente kazandırmak büyük bir başarıdır. Bu nedenle başarılarının devamını ve helalinden temiz kazançlar elde etmelerini temenni ediyorum” dedi.

24 Mart 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR