KOTO'dan açıklama

Yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından KOTO yönetiminden 4 kişi istifa etti 15 Temmuz FETÖ'nün başarısız olan darbe girişiminin ardından par...

Yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından KOTO yönetiminden 4 kişi istifa etti

15 Temmuz FETÖ'nün başarısız olan darbe girişiminin ardından paralel yapıyla mücadele kapsamında KOTO Başkanı Murat Özdağ önce gözaltına alınmış sonra da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Özdağ’ın tutuklanmasının ardından yapılan ilk KOTO meclisi bir hayli gergin geçmiş, meclis salonunda 'istifa' sesleri yükselmişti.

 

YEDEK LİSTEDEN KİMİN  GELECEĞİ MERAK KONUSU

Yükselen istifa sesleri ve kendisine yönetilen sorular karşısında KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, istifayı düşünmediklerini ve görevlerine devam edeceklerini vurgulamıştı. Tüm bu yaşananların ardından cezaevinde tutuklu olan Murat Özdağ'a yakınlığı ile bilinen yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Akyol, Yusuf Koçak, Murat Altun ve Mehmet Temizel görevlerinden istifa etti. İstifa eden bu yöneticilerin yerine yedek listeden kimin geleceği merak konusu olurken KOTO konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 

 

KOTO'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bu kapsamda KOTO’dan basına ve kamuoyuna duyuru şeklinde şu açıklama geldi: “20 Haziran 2013 tarihinde yapılan oda seçimleriyle göreve gelen, Oda yönetim kurulu üyelerinden Hüseyin Cahit Akyol, Mehmet Temizel, Murat Altun ve Yusuf Koçak, bireysel olarak belirttikleri çeşitli sebeplerden dolayı 29 Temmuz 2016 Cuma günü itibariyle görevlerinden istifa etmişlerdir. Odamıza yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür eder, kendilerine başarılar dileriz. Kocaeli Ticaret Odası"

 

İSTİFA EDENLER NE DEDİ?

15. MESLEK KOMİTESİNDE BULUNAN YUSUF KOÇAK:

“Bizlerin istifasının gündemle alakası olmadığını belirtmek isterim. İşlerimize ağırlık verme kararı aldık. Sonuçta yönetimin istifa etmesiyle ilgili bir çağrısı vardı. Bizler de bu koltuklara Japon yapıştırıcısıyla yapışmadık. Değişim gerekiyorsa onun önünü açtık. Yoğun ve çok çalıştık, ama bu yeniliğin olmaması anlamına gelmez. Mecliste çalışmalarımıza yine devam edeceğiz.”

 

2. MESLEK KOMİTESİNDE BULUNAN HÜSEYİN AKYOL:

“Dilekçemde yazdığım gibi mevcut başkanın bu yönetimden seçilmesinin uygun olmayacağını düşündüm. Yeniden meclise dönülerek yeni yönetimin ve başkanın oluşmasını talep ettiğim için istifa ediyorum.”

 

13. MESLEK KOMİTESİNDEN MEHMET TEMİZEL:

İşlerimin yoğun olması, annemin ve babamın rahatsız olması nedeniyle ve bu günlerde KOTO’ya daha fazla zaman ayırmak gerektiğinden, bu görevimden ayrılıyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Yedekten gelecek arkadaşlarımızla bu yarış devam edecektir. Ben de şahsım olarak bundan sonra KOTO meclisindeki görevime devam edeceğim.”  

 

YENİ YÖNETİCİLER

Aykut Çavuş (Konfeksiyoncu)

Oktay Erişken (Makineci)

Volkan Kavşut (İnşaat)

Abdülmelik Kalay (Gıdacı) 

 

koto-4-istifa-001.jpg

30 Temmuz 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

M.AKİF HOCAOĞLU - YEDEKLERDEN YÖNETİME GİRECEK VOLKAN KAVŞUT YÖNETİMİ KİRLETECEKTİR. GİRMEDEN İSTİFA ETMELİ VOLKAN KAVŞUT FETÖ CÜ DAMGASI YEMİŞTİR

Yanıtla . 0Beğen 30 Temmuz 16:04
01

Mustafa Yılmaz - Volkan kavşut yönetim kurulu üyesi olmamalı. Feto darbe girişimi sonrası kapatılan kulüp Kocaeli iş adamları derneği başkanı idi.

Yanıtla . 0Beğen 30 Temmuz 16:04
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR