Geri dönüşüm geleceği kazanım

 “Geri dönüşüm geleceği kazanım” sloganıyla gerçekleştirilen çalışmalarda toplumun her kesiminin projeye desteğinin hedeflendiğini söyleyen yetkililer...

 “Geri dönüşüm geleceği kazanım” sloganıyla gerçekleştirilen çalışmalarda toplumun her kesiminin projeye desteğinin hedeflendiğini söyleyen yetkililer” İzmit Belediyesi olarak geri dönüşüm çalışmaları çerçevesinde ambalaj atıkları, kullanılmış bitkisel yağları, elektronik atıkları, atık pilleri, atık lastikleri toplayarak bunların geri dönüşümünü sağlıyoruz. Böylelikle hem ülkenin kaynakları korunmuş oluyor hem de ekonomiye önemli katkılar sağlıyoruz. Okullarda, kurslarda, ev ev dolaşarak geri dönüşümün  önemini anlatıyoruz” dediler.

 

HER YERDE DÖNÜŞÜM KUTUSU

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, “okullar, kamu kuruluşları, alış veriş merkezleri, ofisler başta olmak üzere bir çok yere 18 bin adet iç mekan ambalaj atık kutusu koyduk. Kullanılmış kağıtlar çöp yerine bu kutulara atılıyor. Kutular da belirli aralıklarla toplanarak kağıtların geri dönüşümü sağlanıyor. İzmit’te ayda ortalama 600 ton atık toplanarak on binlerce ağacın kesilmesi önlenmiş olunuyor. Hedefimiz bu sayıyı daha da arttırmaktır” şeklinde konuştular.

 

OKULLARDAN BÜYÜK DESTEK

İzmit Belediyesi’nin ambalaj atık toplama projesine en büyük destek eğitim kurumlarından geliyor. Projeye destek olan okulların bu desteği de karşılıksız kalmıyor. İlgililer, projeye destek olan okullara şimdiye kadar 29.600 paket A4 fotokopi kağıdı, 49 yazıcı, 61 masaüstü bilgisayar, 85 projeksiyon cihazı, 133 dizüstü bilgisayar, 12 fotokopi makinesi ile çok sayıda sarf malzeme verildi. Proje ile hem okullarımız  kazanıyor hem de ülkemiz” dediler.Bu arada projeye destek olan İzmit Endüstri Meslek Lisesi’ne 1 adet yazıcı ile Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu ve Dr. Derdi Koçal İlkokulu’na da birer adet dizüstü bilgisayar teslim edildi.

 

ALO DEMEK YETERLİ

İzmit Belediyesi’nin geri dönüşüm projelerinden olan elektronik atık, atık pil ve atık yağların vatandaşların istediği yerlerden alındığını söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri” vatandaşlar ev ve işyerlerindeki atıkları kendileri şehrin  dört bir yanındaki geri dönüşüm kutu ve konteynırlarına bırakabildikleri gibi 318 00 77 numaralı telefonu arayarak da bunları görevlilerimize aldırabiliyorlar. Ekiplerimiz elektronik atık, atık pil ve atık yağları her Çarşamba günü  verilen adreslerden gidip almaktadır. Vatandaşların telefon edip  adres bildirmeleri yeterli” şeklinde konuştular. 

07 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR