Bu yarışta herkes birinci

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylerin yüzme öğrenerek sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla hayata geçirdiği Engelsiz Kulaçlar...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylerin yüzme öğrenerek sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla hayata geçirdiği Engelsiz Kulaçlar Projesi kapsamında yüzme müsabakaları gerçekleşti. İlk defa yüzme öğrenen 27 engelli çocuğun yarıştığı müsabakalarda yarışan her yüzücü birinci seçildi.

ENGELZİ KULAÇLAR YÜZME YARIŞLARI
Büyükşehir Belediyesi’nin engellilerin toplumsal hayata en üst düzeyde katılımlarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Engelsiz Kulaçlar Yüzme Müsabakaları, Kocaeli Yıldızlar Kulübü Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşti. Yarışlara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Aslan, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar ve engelli aileleri katıldı.

HAYATA DAHA SIKI TUTUNMALARI İÇİN
Engel durumları, yaşları ve kurumları farklı engelli çocukların yarıştığı müsabakalar öncesi proje ve yarışlarla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de yaşamakta olan engellilerin ekonomik, sosyal, fiziksel, psikolojik ve kültürel alanlardaki birçok sorunu çözmek için projeler yürüttüklerini ifade ederek, “Engelli çocuklarımızın, vatandaşlarımızın hayata atılmaları lazım. Onların hayata daha sıkı tutunmaları bu tarz sosyal etkinliklerle daha da olanaklı oluyor” şeklinde konuştu.

ENGELLİ AİLELERDEN TEŞEKKÜR
Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar ise kentin bu tarz projelere ihtiyacı olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği Engelsiz Kulaçlar projesinin engellilerin sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlayacağını ifade etti. Engelli aileleri ise çocuklarının bu proje sayesinde ilk kez yüzme öğrendiğini ve daha fazla sosyalleşmesini sağladığını ifade ederek Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

HER YÜZÜCÜ BİRİNCİ SEÇİLDİ
Engel durumlarına göre öğretmenlerin refakatçiliğinde müsabakaların yapıldığı yarışlarda engelli yüzücülerin mutluluğu görülmeye değerdi. Oldukça istekli de görülen Engelsiz Kulaçlar, parkuru bitirdiklerinde sevincini aileleri ve öğretmenleri ile paylaştı. Yüzme yarışlarında hakem heyetinin tüm yüzücüleri birinci seçmesi ise projeye bir başka anlam daha kazandırdı.

ÖZDİLEK’TE ÖDÜLLERİNİ ALACAKLAR
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi 3 Aralık Cumartesi günü Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Özdilek AVM’ de anlamlı bir organizasyon daha gerçekleştirecek. Engelsiz Kulaçların ödül töreninin de yapılacağı organizasyon saat 14.30’da gerçekleşecek. Organizasyonda tiyatro oyunu, ritim grubu dinletisi, semazen gösterimi, yüz boyama ve balon dağıtma gibi birçok etkinlikler yer alacak.

01 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR