Öncü olmak kolay değil! "Çocuğuma şeker verme"

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul kantinlerinde zararlı yiyeceklerin satılmasını engelleme kararını Semercioğlu takdirle karşılamış. Biz de Sağlıklı Yaş...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul kantinlerinde zararlı yiyeceklerin satılmasını engelleme kararını Semercioğlu takdirle karşılamış. Biz de Sağlıklı Yaşıyoruz Ailesi olarak alınan bu tedbirleri yeterli bulmasak da önemli bir adım olarak görüyoruz. 

Semercioğlu yazısında  "Bizim Osman Müftüoğlu Hoca "çocuğunuza şeker yedirmeyin, şeker zehirdir" diye bas bas bağırıyor ya..." gibi bir ifade kullanmış. Ancak bize göre şekerin zehir olduğunu söyleyerek şekere karşı ilk eylemi Türkiye'de başlatan kişi Prof. Dr. Canan Karatay'dır.  

ÇOCUĞUMA ŞEKER VERME KAMPANYASI, Türkiye'de ilk kez Prof. Dr. Canan Karatay, Dr. Ümit Aktaş ve Sağlıklı Yaşıyoruz ekibi  tarafından 18-20 Aralık 2015 tarihinde Gömeç'te başlatılmıştır. Bu kampanya medyada ses getirmiş hatta hürriyet.com.tr 'de de yer almıştır. (2) 

Bu kampanyadan iki ay sonra 23 Şubat 2016 tarihinde Prof. Dr. Osman Müftüoğlu "'tatlı zehir' şekere karşı acilen 'anti şeker toplumsal kampanyalar' başlatıp konunun önemini çocuklarımıza da kavratmak zorundayız" demiştir. (3)
Buradan da görüleceği üzere Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu,  Prof. Dr. Canan Karatay'ın söylemlerini aradan bir süre geçtikten sonra adeta kendi söylemi gibi okurlarına sunmaktadır. 
Biz doktorların bu şekilde gelişim göstermesinden çok büyük mutluluk duyuyoruz. Ancak Canan Hoca'nın söylemlerinin başkalarına, takipçilere mal edildiğini okuduğumuz zaman da hem üzülüyor hem de Canan Hoca'ya çok haksızlık yapıldığını görüp ister istemez isyan ediyoruz. 

İşte Cengiz Semercioğlu'nun yazısında bu "Bizim Osman Müftüoğlu Hoca "çocuğunuza şeker yedirmeyin, şeker zehirdir" diye bas bas bağırıyor ya..." ibaresini görünce biraz üzüldük, başta Prof. Dr. Canan Karatay olmak üzere Dr. Ümit Aktaş'a haksızlık yapıldığını düşündük.  Bu yazıyı Mesude Erşan Hanımefendi yazmış olsaydı hiç üzülmezdik. Çünkü onun Canan Hoca'ya karşı adeta düşmanca yaklaşımına son derece alışkınız. Bu yazıyı, daha önceki yazısında Canan Hoca ile ilgili  (4) çok güzel sözler söyleyen Cengiz Semercioğlu yazınca üzüntümüz katlandı. 
 

Sağlıklı Yaşıyoruz

Kaynaklar:

(1) http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/cengiz-semercioglu_105/bakan-nabi-avcinin-bu-karari-alkislanir_40071086
(2) http://www.hurriyet.com.tr/salvar-giyen-prof-dr-canan-karatay-71-tane-zeytin-yedi-40029876
(3) http://drosmanmuftuoglu.com/hurriyet/p/552-seker-depremine-dikkat
(4) http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/cengiz-semercioglu_105/polisin-isi-fotograf-cekmek-mi_40039512

okan.jpg


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Canan Karatay - 2011 yılında çıkan KARATAY DİYETİ kitabımda, Şeker en tatlı ehirdir diye açıklıyor, ve neden olduğu en az 100 hastalıığı liste olarak vermişim.

Yanıtla . 0Beğen 19 Mart 17:44
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR