Kurban kesim yerleri hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlarını kestirmeleri...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı’nda vatandaşların sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun şekilde kurbanlarını kestirmeleri için hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında 11 adet mezbaha, 8 portatif kurban kesim yeri vatandaşların hizmetine sunuldu.

[b]ÖNLEMLER ALINDI
Vatandaşların sorunsuz, daha kolay ve sıra beklemeden kurban vecibesini yerine getirmeleri için önlemler alan Büyükşehir, şehrin belli noktalarında kesim yerleri oluşturdu. Kocaelililere gönül rahatlığı ile kurbanlarını kestirmeleri için çalışmalar yapan Büyükşehir, mezbaha ve örnek kesim noktalarını hijyenik hale getirdi.

[b]19 AYRI NOKTADA
Bu amaçla İzmit, Körfez, Hereke, Uzunçiftlik, Yuvacık, Bahçecik, Gölcük, Karamürsel, Kandıra, Gebze ve Darıca’daki mezbahaneler kurban kesimleri için hizmet verecek. Ayrıca Hatipköy, Kırkikievler, Körfez, Kartepe, Başiskele, Gölcük, Kandıra ve Çayırova’da portatif kesim yerleri düzenlenerek vatandaşların sorun yaşamamaları sağlandı.

[b]VETERİNER HEKİM EŞLİĞİNDE
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz, Kurban Bayramı’nda dini vecibelerini yerine getiren vatandaşların sorun yaşamamaları için çalışmalarını yürüttüklerini ifade etti. Daire Başkanı Dr. Poyraz, her mezbaha ve kesim yerinde veteriner hekim eşliğinde kesimler yapılacağını kaydederek” Uzman personel ile kurbanlıklar vatandaşlarımıza teslim edilecek. Kesim esnasındaki çirkin görüntülerden uzak hijyenik şartlarda kesimler yapılacak” şeklinde konuştu.

[b]152 PERSONELLE
Büyükşehir Belediyesi Mezbahalar Şube Müdürü Nuri Aydın ise kurban bayramında kurban kesimleri için 152 personelle Kocaelililere hizmet vereceklerini ifade etti. Aydın 19 ayrı noktada yapılan kesimlerde vatandaşlara her türlü konfor sağlanacağını belirtti.

03 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR