Truedialer ile telefonu meşgule vermeye son

Cep telefonunda bulunan ajanda ve takvimden aldığı bilgiler ile kullanıcının müsait ve meşgul olduğu zamanları saptayan Truedialer, bu bilgiyi o anda...

BÜYÜT

Cep telefonunda bulunan ajanda ve takvimden aldığı bilgiler ile kullanıcının müsait ve meşgul olduğu zamanları saptayan Truedialer, bu bilgiyi o anda o numarayı aramak üzere olan diğer kullanıcılarıyla paylaşarak aramaların daha efektif şekilde karsı tarafa uygun olan zamanda ulaşmasını sağlıyor.

 

Türkiye’de 2 milyon, dünya çapında 150 milyon kullanıcı tarafından desteklenen Truecaller veritabanı üzerinden çalışan arama ve çağrı cevaplama uygulaması Truedialer, yeni sürümü ile artık aramak istediğiniz kişinin meşguliyet durumunu da görüntülüyor. 2 milyar telefon numarası barındıran online dijital telefon rehberi ile bilinmeyen numaraları bilinir kılan Truedialer, arayan veya aranan kişinin iletişim ve şebeke bilgileri haricinde artık aramaya veya aranmaya müsait olup olmadığı bilgisini de iletiyor.

 

Truedialer cep telefonunun ajanda ve takvim uygulamalarını tarayarak kullanıcının ne zamanlar müsait ne zamanlar toplantıda olduğunu otomatik olarak büyük bir doğruluk ile saptayıp, buna göre durum bilgisini güncelliyor. Kullanıcılar durum bilgisini kendileri de değiştirebiliyorlar. Aranmaya müsait olan numaralar yeşil, müsait olmayanlar kırmızı renkle gösteriliyor.

 

Truedialer kullanıcının telefon rehberindeki kişilerin bilgilerini otomatik olarak güncelleyip, daha arama yapılmadan karşı tarafın uygunluk durumunu gösteriyor. Ayrıca aranmak istenilen kullanıcı meşgul durumunu değiştirdiğinde bir anlık bildirim ile karşı tarafa bu bilgi iletiliyor ve arama fırsatı kaçırılmamış oluyor.

 

Truedialer kullanıcılar için paha biçilmez oluyor

Truecaller CEO’su ve Kurucu Ortağı Alan Mamedi “Herkesin birbiri ile cep telefonu üzerinden konuşabildiği, yerimizi haritada nokta atışı ile belirleyebildiğimiz, anlık aktivitelerimizi internet üzerinden canlı yayınlayabildiğimiz bir çağda hala ne zaman ulaşılmaya uygun olup olmadığımızı basitçe belirleyebileceğimiz bir yöntem geliştirememiş olmamız çok kafa karıştırıcı. Truedialer’ın yeni güncellemesi ile hayatımızda değişiklik yaptığı nokta burası. Truedialer’ı her kullanıcının vazgeçilmez uygulaması yapmak istiyoruz çünkü iletişimin kontrolünü kullanıcının ellerine vermek istiyoruz” diyor.

 

Durum bilgisinin görüntülenmesi için her iki kullanıcının da Truedialer uygulamasını kullanması gerekiyor. Henüz bir yıldır kullanımda olan ve şimdiye kadar 10 milyon kişi tarafından kullanılan Truedialer’ın kullanıcı kitlesi hızla artıyor. 150 milyon kere indirilen ve günde 300 binden fazla kullanıcının katıldığı Truecaller ise dünyanın en hızlı büyüyen uygulamalarından biri.

30 Eylül 2015 Kocaeli- Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR