Başiskele’de yapılar kontrol altında

Başiskele Belediyesi can ve mal güvenliğini temin, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına uygun, kaliteli yapı yapılmasını sağlamak, kaçak yap...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi can ve mal güvenliğini temin, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına uygun, kaliteli yapı yapılmasını sağlamak, kaçak yapılaşmayı önlemek için oluşturduğu Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Başiskele Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde bulunan yapı kontrol birimi artık müdürlük olarak görev yapacak. Başiskele’de yaşanan yoğun yapılaşma nedeniyle oluşturulan müdürlük yapı ruhsatı alınmasından itibaren yapının, fenni sorumluluğunu alan mühendislerin yapıyı ruhsat ve eklerine uygun olarak yaptırmasını kontrol ederek gerekli vizelerini yapacak. Başiskele’de siteler hariç günde yaklaşık 7 kişi kış ayına rağmen müstakil inşaat müracaatında bulunuyor.

KAÇAK YAPILAŞMA
Yapı Kontrol Müdürlüğü ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine veya imar mevzuatına aykırı olarak yapılan yapının sahibine, müteahhidine ve fenni mesulüne İmar Kanunun 32. ve 42. Maddelerine göre işlem yapabilecek. Bu denetimlerle İmarlı imarsız tüm alanlarda kamu arsa ve arazileri üzerindeki kaçak yapılaşmalar önlenecek. Programlar dahilinde arazi kontrollerini sürdüren ekipler iskan için yerinde kontrol işlemi yaparak sözlü, yazılı ve iletişim yoluyla gelen şikayetleri de değerlendirip sonuçlandırıyor.

09 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR