Gövez, seçilmiş başkan oldu

AKP Gölcük İlçe Kadın Kolları’nın olağan kongresi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesinin vefatı nedeniyle 2 günlük gecikmenin ardından Gölcük Bele...

BÜYÜT

AKP Gölcük İlçe Kadın Kolları’nın olağan kongresi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesinin vefatı nedeniyle 2 günlük gecikmenin ardından Gölcük Belediyesi Kongre Saray'ında yapıldı.  Zeynep Dalman'ın kongre öncesinde mevcut başkan Hilmiye Gövez'e karşı bir liste hazırlayarak adaylığını açıklaması ilçede şok etkisi yaratmıştı. İki listeyle girilecek kongre il başkanı Mahmut Civelek’in “Ben gelmeden başlamayın” talimatı üzerine bir buçuk saatlik gecikmeyle başladı.  AKP'li bayanların kongresi oldukça gergin ve bir o kadar da coşkulu geçti. 
 
İL BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ
Zeynep Dalman'ı destekleyen bayanlar, kongre salonuna, “Gölcük ilçe kadın kolları başkan adayı Zeynep Dalman” yazılı yaka kartlarıyla girdi. Mevcut başkan ve başkan adayı Hilmiye Gövez'i destekleyen grup ise yakalarında turuncu çiçeklerle salonda yerini aldı. AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve il kadın kolları başkanı Oya Tunçel ile uzun süre görüşen Dalman, seçimden çekildi ve seçime tek listeyle gidildi. Atanmış başkan Gövez, bu kongreyle seçilmiş başkan olarak güven tazeledi. Dalman ise mevcut listede yer almadı. 
 
‘GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK’
AKP ilçe kadın kolları başkanı Hilmiye Gövez, kongrede bir konuşma yaparak, şunları söyledi: “Recep Tayip Erdoğan'ın hizmet ordusunda bir birey olmak, bana ve arkadaşlarıma büyük bir mutluluk ve gurur veriyor. Bu gururla 2010 yılında bu göreve geldim. Göreve geldiğimde biliyordum ki aşılacak çok dağ, gidilecek çok yol var. Üye sayımızı 5 bin 270'e çıkardık. İlçe sınırlarında çalınmadık kapı, ulaşılmadık köşe bırakmamak için haftanın yedi günü gece gündüz ayırt etmeden hep birlikte gönül gönüle, el ele çalıştık.
 
‘ÇÖZÜMÜN PARÇASIYIZ’
“Biz kadın kolları olarak başarının bir ekip ruhu içinde çalışmaktan geçtiğini biliyoruz. Biz husumetle değil muhabbetle başarının geleceğini biliyoruz. Biz hesaplaşmak değil, helalleşmeyle gönüllere dava ruhunu bırakma tarafında olduk ve olacağız. Problemin değil çözümün bir parçası olmayı her zaman tercih ettik ve edeceğiz.”dedi. Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Gövez’in tek aday olarak girdiği kongrede, 30 yönetim kurulu üyesi ve 52 il delegesi belirlendi. Gövez, atanarak geldiği görevini, seçilmiş başkan olarak sürdürecek.
Yönetim kurulu üyeleri
Hilmiye Gövez(Başkan)
 Emel Kasapoğlu
 Banu Alkış
Nazire Güler
 Saime Yelken
Gamze Topmanav
 Zehre Sivri
 Elif Uzuner
 Neriman Coşkun
 Asuman Güzel
 Şüheda Kurtuluş
Birsen Köse
 İnci Furun
 Şaziye Yılgın
 Emel Özkan
 Melek Öztürk
 Zehra Çavdar
 Kadriye Sağ
 Sevinç Altun
 Sema Peken
 Leyla Kuru
 Duygu Çakır
 Hülya Gökalp
 Neriman Korkmaz
 Emine Demir
 Yeşim Akkaş
 Hacer Uslu
 Şeyda Kavgacı
 Meyveş Yorulmaz
 Birsen Bülbülkökçe
 
İl delegeleri
Hilmiye Gövez
 Emel Kasapoğlu
 Nazire Güler
 Saime Yelken
 Ayla Furun
 Mevlüde Özdemir
Emine Öksüzoğlu
Birsen Köse
 Birsen Bülbülkökçe
 Hanife Çelik
 Fatma Can
 Emel Özkan
 Elif Uzuner
 Hacer Uslu
Semiha Kılıç
 Hülya Aktaş
 Melek Öztürk
 İnci Furun
Neşe Şimşek
 Melek Sivaslıoğlu
 Sevinç Altun
 Zehra Çavdar
 Hülya Gökalp
Nesrin Alp
 Fatma Erten
Tuba Bayrak
Zülbiye Gül
Zekiye Dandan
Gülseren Komut
Zehra Sivri
 Çiğdem Doğrul
Feriha Ellibeş
Necibe Demir
Handan Kılıç
 Aysel Değirmenci
Nagihan Öztürk
 Zeynal Acar
 Eylem Karal
 Meral Deniz
Sevinç Erim
 Gülay Karaosmanoğlu
Neriman Coşkun
 Huriye Şenol
Hülya Değer
Kübra Balkaya
 Berna Abiş
 Gamze Topmanaz
 Emel Şen
Leyla Kuru
Neriman Korkmaz
 Ayşe Deniz 

12 Ekim 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR