İlimizden 600 AKP’li İstanbul’a mitinge koştu

AKP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazlıçeşme’de yapacağı miting için Büyükşehir Belediyesi’nden 600 kişilik “Atatür...

BÜYÜT

AKP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazlıçeşme’de yapacağı miting için Büyükşehir Belediyesi’nden 600 kişilik “Atatürk” vapuru kiralandı. Mitinge katılmak için ilimizden gidenleri taşıyacak olan Atatürk Vapuru AKP’li başkanların gecikmesi nedeniyle yaklaşık iki saat rötar yaptı.

Miting için 12 ilçeden 50’şer kişi sabahın erken saatlerinde vapura yetişmek için sahile geldi. Marina Sahili’nden saat 11.00’de kalkacağı daha once duyurulan vapur, başkanların gecikmesi nedeniyle 2 saat rötarlı kalktı. Gemide Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP il ve ilçe yöneticileri ile Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe, Derince, Kandıra ve İzmit’ten yaklaşık 600 partili katıldı.

GÜÇ GÖSTERİSİ DEĞİLDİR
Vapura binmeden önce ropörtaj veren AKP İl Başkanı Mahmut Civelek; “Biz Başbakanımızla aynı havayı teneffüs etmek için oraya gidiyoruz. Bu bir güç gösterisi değildir. Sadece Başbakanımızla olmayı arzuluyoruz. Bizde zorlama yok. Bizi arayıp gelmek istediklerini söyleyen vatandaşlarımız olunca biz de Büyükşehir Belediyesi’nden vapur kiraladık. Çoğu kişi alanlara kendi araçlarıyla gelecekler” dedi.

BİR MİLYON İNSAN OLACAK
Bu toplanmanın bir güç gösterisi olmadığını belirten Mahmut Civelek; “Alanda bir milyon insan olacak. Hiçbir sorun olmadan büyük bir miting gerçekleştireceğiz. Bu milletin Başbakanına sahip çıkmasının bir göstergesidir. Kesinlikle sayımızı göstermek değildir niyetimiz. Seçimle alakalı bir miting yapmaktayız. Herkesin o kalabalığı görmesini istedik” dedi. Taksimin polisler tarafından boşaltılmasıyla ilgili de yorum yapan Civelek; “Başbakan tüm olaylara rağmen hiçbir sosyal ağı engellemedi. Bunun bir sonu olmalıydı ve Gezi Parkı temizlendi. Ben de sizler gibi gece geç saatlere kadar televizyondan takip ettim. Bu büyük bir açık hava tiyatrosuydu” dedi.

İTİBARSIZLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR
Taksim esnafının isyanda olduğunu belirten Civelek, “Türkiye itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor” dedi. Sözlerine devam eden Civelek; “Bu Başbakan başımızda olduğu sürece bu bize inşaallah artı olacaktır. Bu konularda Başbakanımız oldukça sabırlı” dedi. Tüm babaların Babalar Gününü de kutlayan Mahmut Civelek LYS’ye giren öğrencilere de başarılar diledikten sonra Atatürk Vapuru’na bindi.
Vapurdaki vatandaşlarla selamlaştıktan sonra kaptan köşküne çıkan Civelek, dümenin başında yerini alarak fotoğraf çektirdi.
HABER: Hümeyra ORTAÇ

17 Haziran 2013 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR