Toltar: Eğitime yapılan destek geleceğe yapılan yatırımdır

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleşen, Ekim ayı meclis toplantısına açılış ve yoklama ile başlandı. Dilovası Belediyesi’nin E...

BÜYÜT

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleşen, Ekim ayı meclis toplantısına açılış ve yoklama ile başlandı. Dilovası Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısına alınan maddeler ile sonradan gündem maddesi olarak görüşülen maddeler belediye meclis üyelerinin tamamının oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanı Ali Toltar meclis toplantı gündemine başlamadan önce yaptığı konuşmada hafta başında başlayan eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Başkan Ali Toltar daha sonra şöyle devam etti: “Geçtiğimiz Pazartesi günü 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının startını vermiş bulunuyoruz. İlçemize, ülkemize, halkımıza ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılımız hayırlı olsun. Bizlerde belediye olarak rutin çalışmalarımızın dışında ilçemizde öğretime ciddi anlamda destek veriyoruz. Kaymakamımız ve ilçe milli eğitim müdürümüz ile birlikte ilçemizdeki eğitim hizmetlerine her anlamda destek sağlıyoruz. Burada eğitimin kalitesini yükseltmek öğrencilerimizin daha iyi koşullar da eğitim görmesi orta okul ve liseler de aldıkları eğitim ile iyi üniversitelere gitmelerinde yardımcı olacağımıza inanıyoruz. Okul dersliklerin ve okullarımızın fiziki ortamlarını iyeleştirmek, araç gereç ve donanım ihtiyaçlarını karşılamada imkânlarımız ölçüsünde destek verdik ve vermeye devam edeceğiz. Yine imkânlarımız ölçüsünde okullarımızın yıl içinde kullandıkları Kırtasiye malzemelerini bu yıl da biz karşılayacağız” şekline konuştu.

 

Toltar “Henüz bu yıl okulla tanışan ve İlkokula başlayan 1700 minik yavrumuzun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da içinde kırtasiye malzemeleri bulunan okul çantası setini hazırladık ve okulun ilk günü sıralarına koyduk. Onların mutluluğuna ve okul sevince orak olduk. Bu çalışmamızı Gelecek sene ve bir sonra ki senlerde de yapmaya devam edeceğiz.  Yine okullarımızın bu yıl da boya badana ve tadilat gibi yardımları da yaptığımızı belirtmek isterim. Bizim için eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırımdır. Yapılan ve yapılacak bu çalışmalarda tüm çalışma arkadaşlarımla siz değerli meclis üyelerimizin de büyük katkı ve çabası var. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

01 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR