Kandıra, Festival Merkezi olacak

Göreve geldiği günden itibaren ilçeyi birlikte yönetme ilkesinden taviz vermeyen Belediye Başkanı Ünal Köken, yazın düzenlenecek festivaller için büyü...

BÜYÜT

Göreve geldiği günden itibaren ilçeyi birlikte yönetme ilkesinden taviz vermeyen Belediye Başkanı Ünal Köken, yazın düzenlenecek festivaller için büyük istişare toplantısı gerçekleştirdi. Başkanlığı Ünal Köken’in üstlendiği toplantıya eski belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, esnaf, dernek ve STK başkanları ve kamuoyunu yakından tanıdığı başpehlivan Faruk Akkoyun katıldı.

 

KANDIRALILAR ARTIK TEK VÜCUT

Toplantıya katılanlar arasındaki samimiyet, birlik ve beraberlik dikkatlerden kaçmazken ilk gündem maddesi düzenlenecek festivaller oldu. Belediye Başkanı Ünal Köken, halk oyunları festivali ve yağlı güreş festivali hakkında tek tek toplantıya katılanların fikirlerini aldı. Yapılan istişareler sonucunda güreş komitesi oluşturuldu.

 

“YAPAMAYACAĞIMIZ PROJE YOK”

İlk göreve geldiği gün ilçeyi, ilçede yaşayanlarla beraber yöneteceklerini söylediğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Ünal Köken, birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Köken, “Biz burada olduğu gibi el ele, tek vucut olarak kent adına her projenin altından kalkarız. Ortak noktamız Kandıra. Herşey daha güzel Kandıra için” dedi. 

 

GÜREŞİN MERKEZİ KANDIRA OLACAK

3-4 Ağustos tarihlerinde güreşin merkezi Kandıra olacak. Kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, pehlivan güreşleri düzenlenecek. Güreş komitesi gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra, etkinliklerle ilgili kamuoyu bilgilendirilecek. Sosyal faaliyetlerle dikkat çeken Kandıra Belediyesi’nin yağlı güreş organisazyonunu Namazgah Barajının olduğu bölgede yapması bekleniyor.

 

5 ÜLKEDEN 220 KİŞİ KATILMASI BEKLENİYOR

İlk festival 1. Halk oyunları festivali olarak düzenlenecek. 24-26 Temmuz tarihleri arasında planlanan Halk Oyunları festivalinde 5 yabancı ülkeden 220 kişinin gelmesi bekleniyor. Halk oyunları festivali Namazgah, Bağırkanlı ve final olarak da Kefken düşünülen yerler olarak planlanıyor.

16 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR