Dünya Çiftçiler Günü fotoğraf sergisi açıldı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ilimizde çeşitli etkinlerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar...

BÜYÜT

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü ilimizde çeşitli etkinlerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar sergilendi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından ilki 2009 yılında tertip edilen ve 2010 yılında “Tarım ve İnsan” konulu 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Toprağın ve tarımın önemine ilişkin sosyal ve bireysel duyarlılığı geliştirmek amacıyla organize edilen yarışmaya bütün illerden yoğun bir katılım sağlandı. Toplam 480 katılımcı tarafından gönderilen 2098 eser jüri üyeleri tarafından değerlendirildi.

NCİTY’DE AÇILDI
Juri üyelerinin takdirini kazanan ve sergilemeye değer bulunan eserler “Genel”, “Tarımsal Üretici”, “Öğrenci”, “Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Personeli” kategorilerine ayrıldı. 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren ve sergilemeye değer görülen eserler önceki gün NCİTY Alışveriş Merkezi’nde sergilendi. Serginin açılışına İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk ve Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe de katıldı. Vatandaşlar ve il protokolü tarafından ilgiyle karşılanan sergi 10 gün boyunca Kocaelililer’in beğenisine sunulacak.

14 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR