İZGAZ’da talep yüzde 20 zam

TES-İŞ Adapazarı Şubesi’nin örgütlü olduğu İZGAZ’da toplu sözleşme görüşmeleri 13 Ocak’taki ilk oturumla başlayacak. Saat 14.00’te yapılacak olan gör...

TES-İŞ Adapazarı Şubesi’nin örgütlü olduğu İZGAZ’da toplu sözleşme görüşmeleri 13 Ocak’taki ilk oturumla başlayacak. Saat 14.00’te yapılacak olan görüşmenin İZGAZ ve sendika arasında ikinci dönem sözleşme amacı ile başlayacağı dile getirildi.

 

“TASLAĞI HAZIRLADIK”

Görüşmeler öncesinde bir açıklama yapan TES-İŞ Adapazarı Şube Başkanı İrfan Kabaloğlu, “Baş temsilci, temsilci ve üyelerimizden aldığımız sorunları toplu sözleşme taslağına yansıttık. Bu taslağın içeriğinde; görevlerimizi yaparken yaşanan sıkıntılar, ekonomik olarak yansımasını istediğimiz maddeler, iş sağlığı iş güvenliğini etkileyen sorunları kapsayan maddeler bulunuyor” dedi.

 

ZAM TALEBİ BELLİ OLDU

Çalışanların ücretlerine yüzde 20, sosyal haklarda da yüzde 25, taban tavan ücretlerinde ayarlama ve bazı idari maddelerde iyileştirme istediklerini dile getiren Kabaloğlu, şöyle konuştu: “Biz sözleşmenin masada bitmesinden yanayız. Masada biten sözleşmelerin, sürdürülebilir iş anlayışı ve iş barışı açısından çok önemli olduğunu biliyoruz. Bütün çalışan arkadaşlarımıza bu sözleşmenin hayır getirmesini diliyorum.”

30 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR