Başiskele’de pazarcı esnafı tahsis belgelerine kavuşuyor

Başiskele Belediyesi, pazar yerleri hakkındaki yönetmelik gereği ilçede bulunan semt pazarlarındaki pazar esnaflarını kayıt altına alıyor.Pazar yerler...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi, pazar yerleri hakkındaki yönetmelik gereği ilçede bulunan semt pazarlarındaki pazar esnaflarını kayıt altına alıyor.

Pazar yerlerinin denetimlerini düzenli olarak sürdüren Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından çıkarılan pazar yerleri hakkındaki yönetmelik gereği ilçede bulunan semt pazarlarındaki pazar esnaflarını kayıt altına alıyor. Yönetmelik gereği pazarcı esnafına verilecek tahsis belgeleri ve yapılacak düzenlemeler için pazar yerlerinde incelemeler yapılıyor.

DENETİMLER SÜRÜYOR
Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde faaliyet gösteren işyerlerinde denetimlerini sürdürüyor. Başiskele halkının sağlığı ve huzuru için denetimlerini sıklıkla gerçekleştiren Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerinde satışa sunulan tüm gıda malzemelerinin sağlığa uygun olup olmadığı, ürünlerin kullanma tarihleri, personellerin, depoların ve satış yapılan alanlardaki hijyen durumları titizlikle inceleniyor. Kurallara uymayan esnaflar hakkında cezai işlem uygulanıyor.

YARDIMCI OLUNUYOR
Başiskele’de bulunan Pazar yerlerinde’ de denetimler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı pazar yerleri hakkındaki yönetmelik gereği pazar esnafı kayıt altına alınıyor. Denetimlerle esnaf hem bilinçlendiriyor hem de eksiklerini görme konusunda yardımcı olunuyor.

KAYITLARI GÜNCELLİYORUZ
Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürü İrfan Altıntaş “12 Temmuz 2012 tarihinde çıkan pazar yerleri hakkındaki yönetmelikle ile ilgili olarak yapacağımız düzenlemeler nedeniyle semt pazarlarımızdaki esnafımızı sıklıkla ziyaret edeceğiz. 2013 yılı içerisinde var olan kayıtlarımızı güncelliyoruz. Pazarcı esnafımızdan tahsis belgeleri için istenen gerekli evrakları zabıta müdürlüğümüze getirmelerini istiyoruz”. Dedi.

15 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR