Geleceğin mimarları inceleme yaptı

Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle eğitimde birliktelik sağlandı. Bu kapsamda KOÜ Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri Bü...

Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi iş birliğiyle eğitimde birliktelik sağlandı. Bu kapsamda KOÜ Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı Kadıköy Mahallesi Katlı Otopark ve Pazar Yeri projesi ile Seka Kağıt Müzesi’ni gezdi. Öğrenciler teknik gezide mimari uygulama projelerini yerinde inceledi. Geleceğin mimarları, İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Mimar Zekeriya Özak’tan detaylı bilgi aldı.

 

“KÖTÜ BİR YERLEŞİM ALANIYDI”

Geziye Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan ve son sınıf öğrencileri katıldı. Katlı Otopark ve Pazar Yeri hakkında bilgi veren Başkan Vekili Özak, “Sabit pazar yeri ve katlı otopark yapılması noktasında bir planımız vardı. Lokasyon olarak bu bölgenin uygun bir yer olduğu sonucuna varılarak burada kamulaştırmalar yapıldı. Daha sonra bu yapı ihale edilmek suretiyle inşa edildi. 58 bin metrekare kullanım alanına sahip olan bina 100 civarında parselin istimlakı ile oluşturuldu” dedi.

 

SEKA KAĞIT MÜZESİ’Nİ GEZDİLER

Binayı gezen öğrenciler teknik ekipten yapı ve tesisat donanımları hakkında bilgi aldı. Öğrenciler daha sonra Seka Kağıt Fabrikası’nın restore edilmesiyle oluşturulan Seka Kağıt Müzesi’nin mimari yapısı ile fabrika içindeki makine donanımlarını incelediler. Uygulamalı eğitimin tüm ilçelerdeki Büyükşehir projelerini kapsadığını belirten Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan ise desteklerinden dolayı Başkan Vekili Özak’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

19 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR