GÜCÜNÜZÜN FARKINDA OLUN

MHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Müveyla Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yazılı basın açıklaması yaptı. Kaya “1975 yılında Birleş...

BÜYÜT

MHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Müveyla Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yazılı basın açıklaması yaptı. Kaya “1975 yılında Birleşmiş Milletler kararıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak tüm dünyada kutlanmaya başlanmıştır. İki yıl sonra da Birleşmiş Milletler bugünü Kadın Hakları ve Uluslar arası Barış Günü olarak kabul etmiştir.

Günümüzde, halen Kadınlar, fiziksel, ruhsal, cinsel ve ekonomik açıdan zarar görmekte ve ne yazık ki ! hayatlarını kaybetmektedir. Kadınların acılar çekmesine yol açan temel hak ve özgürlüklerini engelleyen ve onurunu zedeleyen şiddet tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün artarak devam etmektedir. Sosyal alanın dışında bırakılmaya ve itilmeye çalışılan kadınlar, tüm sosyal acılara maruz bırakılmaktadır.

Kadının eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira, kadınlar özelde ailenin genelde ise sağlıklı toplumların yetiştirilmesinin temelini oluşturmakta en önemi öğe olduğu unutulmamalıdır.

Kadınlar gerek toplumsal hareketliliğin, gerekse, siyasetin, mihenk taşı olmasına rağmen, ne siyasi arenada, nede sivil toplum örgütlerinde temsil noktasında kendisine yeterince yer bulamamaktadır.

Türk kadını gücünü, yüreğindeki sevgiden, Yüce ALLAH’ın verdiği sabırdan almaktadır. “Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından, daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadını kadar emek verdim, diyemez.”

Bu gücümüzün farkında olalım, gücünüzü hafife almayın sizler gücünüzle devletlerin kuruluşuna yön vermedik mi! Tüm kadınlara sesleniyorum; sosyal alanda her kadın yerini almalı ve hak ettiği saygıyı, itibarını kazanana kadar mücadelesini sürdürmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların, bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, vefanın, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

08 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR