Öztürk: CHP Kartepe İlçe Başkanı yalan söylüyor

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, bina sahibi Erkan Öztürk’ün kendisine bıçakla saldırdığını söylemişti. Suçlamayı kabul etmeyen Öztürk, “Asıl Bül...

BÜYÜT

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, bina sahibi Erkan Öztürk’ün kendisine bıçakla saldırdığını söylemişti. Suçlamayı kabul etmeyen Öztürk, “Asıl Bülent Sarı ve adamları beni darp etmeye kalktı” dedi

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, önceki gün il binasında basın toplantısı yaparak CHP Kartepe İlçe Örgütü’nün bulunduğu binanı sahibi Erkan Öztürk ve adamları tarafından bıçaklı saldırıya uğradığını açıklamıştı. Sarı, Öztürk ve adamları hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söylemişti. Bülent Sarı’nın suçladığı bina sahibi Erkan Öztürk ile görüştük. Öztürk suçlamaları kabul etmeyerek, “ Bülent Sarı’nın onca insanın önünde söylediği her şey tamamen yalandır ve orada mağdur edilen, hakaret edilen ve aslında dövülmek istenen bendim” dedi.
YÜZEME KAPATTILAR
Gerekirse mahkeme dahil tüm yasal ortamlarda bunu ispatlayabileceğini söyleyen Erkan Öztürk, “CHP’nin ileri gelen tüm yetkililerini arayıp durumu anlatmak ve Bülent Sarı’nın beni nasıl 5-6 gençle birlikte dövmeye çalıştığını anlatmak istedim, ama tüm telefonları yüzüme kapadılar” dedi.
ÜSTÜME YÜRÜDÜLER
Bir dokunulduğunda bin ah işitilen Kars doğumlu eski CHP’li emekli Erkan Öztürk, “Emekli emniyet müdürü olan büfe işletmecim ve kiracımın yanında CHP Kartepe’de parti sekreteri Nilay Merttürk’le karşılaştım. Bana abi o başbakan posterlerini indir oradan ayıp oluyor dedi. Bende artık CHP’li olmadığımı ama Başbakanın icraatlarını beğendiğim için o posterleri astığımı söyledim. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ben kimsenin siyasetine politikasına karışmıyorum ki. Ben işime bakıyorum şeklinde konuşurken birden binadan yanında 5-6 genç delikanlı ile Bülent Sarı çıktı. “Ulan sen çok oldun. Ben Arslanbeyliyim. Seni ne yaparım biliyor musun? Yaşatmam lan. Ben buranın kralıyım. CHP ilçe başkanıyım. Benim arkamda koca bir parti var, Yeğenlerim var. Seni öldürürüm lan. Kıro adam mı oldun lan. Mağaradan çıktın geldin adam oldun öyle mi? Şeklinde ağır hakaretlerine küfürleri de sokarak benim yedi ceddimle ilgili ağza alınmayacak galiz küfürler savurdu. Bu sırada partinin sekreteri Nilay hanımda yanımızdaydı. Büfeyi işleten emekli emniyet müdürü Ali Akgün de oradaydı. Adamcağızın büfesini işgal ettiler. Burada on onbeş dakika boyunca bana hakaret ettiler” diyerek kendini savundu.

KENDİMİ SAVUNDUM.
Erkan Öztürk yaşadıklarını tek tek anlattı. Beni öldürmek istediler diyen Erkan Öztürk, “Kiracım Ali Akgün’ün büfesinde parti sekreteri Nilay Merttürk’le konuşurken beni köşeye sıkıştıran ve üzerime 5-6 gençle birlikte yürüyen, beni öldüreceğini ve yaşatmayacağını söyleyen CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı o gençlerle üzerime yürüyünce küçücük bir meyve bıçağı ile kendimi korumaya kalktım. Ne kimseye salladım ne gösterdim ama masanın üzerinde duruyordu ve alıp kendimi korumak istedim. Ben trafik kazası geçirmiş, bir kolunu kaybetmek üzereyken kurtarılmış ayrıca iki ayak bileğinden ameliyatlı bir insanım. Bunlardan nasıl kaçabilirim, kendimi bu kalabalığa karşı başka nasıl koruyabilirim diye düşündüm ve masanın üzerinde duran Ali beye ait meyve bıçağını elime aldım. Ya ne yapaydım. Bunlardan bu yaştan sonra dayak yiyip kendimi mi öldürteydim. Bülent Sarı’nın anlattıkları tamamen yalandır. Şahitlerim var. Hani beni savcılığa vermiş, suç duyurusunda bulunmuş. Hepsi yalan. Her şey yalan. Doğruları anlatan tek kişi varsa o da benim. Hani polis, hani mahkeme, hani savcı nerede. Yalan söylüyor. Kendi parti çalışanı kızcağız bile ödü kopmuş bir şekilde buradan kaçtı ” dedi.

TEK BELALI KİRACILARIM
Yaşanan olayların bir geçmişi olduğunu kabul eden ve kıyametin kopma nedeninin kendinden değil tamamen çarpık zihniyete bağlı Bülent Sarı’dan kaynaklandığını dile getiren Erkan Öztürk, “Ben katil değilim. Kendi halinde bir emekli işçiyim. Bu binayı da dişimle tırnağımla yaptım. Eğitimli iki çocuk babasıyım ve 4 tane de torunum var. Ben dağdan gelmedim. Eğitimli bir insanım. Ama bunların particilik anlayışı benim canımı çok sıkınca CHP’li bir insan olan ben bunlar yüzünden partimden vazgeçtim. Bülent Sarı ve CHP 4-5 yıldır benim kiracılarımdır. Son üç yıldır da kiraya enflasyon oranında bile zam yapmadılar. Ses çıt karmadım. Üç yıldır da sözleşme de imzalamıyorlardı. Sanki burası dağ başı. Gelin kardeşim sözleşme imzalayalım yok. İmzalamadılar. Zam yapın yok. Yapmadılar. Ben bunları talep edince kötü adam oldum mu? Oldum. Burası benim malım değil mi? Benim malım. Adam benim malım değil de sanki kendi malı gibi hareket ediyor.
BÖYLE CHP’LİLİK OLUR MU?
Böyle kiracılık, böyle CHP’lilik olur mu? Oluyormuş. Sonunda benimle kontrat imzaladılar ve iki yıllık kontrat yaptılar yine sesimi çıkarmadım. Neden biliyor musunuz? Bulaşmak istemedim de ondan. Bunlar CHP yazılarını kompozit denilen malzemelerimi delerek duvara çaktılar. Yapmayın etmeyin. Orada bazı boşluklar var, bakın oralara çaktırın dedim dinlemediler. Benim malımı neredeyse delik deşik ettiler. Ya insan kiracısıyla kötü olmak ister mi? İstemez ama bunlar adamı zorla kötü yapıyorlar. Bende tüm CHP’li yetkilileri aradım. Ne istersen onu yap, istersen mahkemeye ver dediler. Mahkemeye verdim. Davayı kaybettiler. Ben yine tukaka adam oldum. Hakkımı arıyorum ya. Bunlar mahkeme masraflarını ödemiyorlar. İcraya verdim, CHP’de ki avukatlar aracılığıyla icraları ertelettiriyorlar. Zararımı ödemiyorlar. Kısacası 4 bin liradan fazla param gitti. Çamura saplandım resmen. İşte bu olaylardan bana gıcık oldular ya artık öküzün bile altında buzağı aramaya başladılar” şeklinde başına gelenleri anlatmaya devam etti.

BAYRAK FALAN KALDIRMADIM., KENDİLERİ KALDIRDILAR.
Bayrak kaldırmadığını, o Türk bayrağını kaldırması için parti binasına girmesi gerektiğini fakat kendisini partiye bile sokmadıkları için bayrağı nasıl kaldırdığımı göstersinler şeklinde konuşan Erkan Öztürk, “Bayrağı kendileri astılar yine kendileri kaldırdılar. Bakın benim kiracılarımdan biri birinci katta ki Kombakder adlı Sivil Toplum Kuruluşu’dur. Burada esnafların lokali vardır. Mehmet adında bir arkadaş işletmektedir. Bunlar arada bir parti genel merkezinden emir alıp Türk Bayrağı asarlar. Asarlar tabi, bunun neresi kötü diyeceksiniz. Kötü değil ama eziyet verici bir durum oluyor. Bu lokal de insanlar oturuyor, oyun oynuyor, muhabbet ediyor ama camlar bayrakla kapalı. Üç gün, beş gün değil ki. On gün, onbeş gün asılı bırakıyorlar. Adam caddeyi göremiyor. Bunlara çıkıp bu bayrakla işiniz bittiyse artık kaldırın da gün yüzü görelim diyorlar ama takan kim. Hemen soruyorlar seni buraya Erkan mı gönderdi. Yoo ben kendim geldim. Erkan beyin haberi bile yok diyor ama inanmıyorlar. En sonunda Mehmet bey, bayrağı tam ortasından büzüştürerek topluyor ve içerisi aydınlanıyor. Sonunda bakıyorlar millet rahatsız oluyor, sesler yükseliyor, kendileri kaldırdılar. Böyle bir rezillik var mı? Senin demokratik hakların olacak ama başkalarınınkini görmeyeceksin. Sen ne dersen o olacak. Var mı öyle bir dünya ya. Bayrağı kaldırdı olayı da yalan. Tüm semt sakinleri şahit. Bayrağı kaldırmam için CHP’ye nasıl girecektim. Bana açıklasınlar ya. Bu kadar yalan söylemek olur mu. Bunlar nasıl insanlar anlamak mümkün değil” dedi.
TELEFONLARI YÜZÜME KAPADILAR.
Öztürk, “Ama geçmişte, ama bugünlerde yaşananları ve bana yaşattıklarını Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ı arayarak anlatmak istedim. Telefonla kendisine ulaştım ama beni dinleme nezaketini Bile göstermediler. İlgilenmediler. Milletvekili Haydar Akar’ı aradım. O da ilgilenmedi. Yetkili, yetkisiz tüm tanıdığım CHP’lileri aradım ama dinleyen, umursayanı koy ki bulasın. Yardımcı olmak isteyen bile çıkmadı. Çoğu mahkemeye ver gitsin dediler. CHP’li Ensar Öğüt benim akrabam. Aradım ve o da ne dedi buluyor musunuz? Mahkemeye ver, hakkını orada ara” dedi. Şaştım kaldım. Böyle halkçılık olur mu ya. Olur mu? Anlayan beri gelsin” şeklinde konuştu.

BÜLENT SARI CHP’NİN KARTEPE TAŞERONU OLMUŞ
CHP İl Yönetimi Bülent Sarı’ya Kartepe’yi vermiş diyen Erkan Öztürk, “Bülent Sarı’ya hasbel kader Karteye CHP ilçe yönetimin vermişler ve ne yap et, Kartepe’yi ayakta tut demişler. Ne Ankara ne de Kocaeli Kartepe CHP’nin hiçbir masrafını karşılamıyor tüm masrafları Bülent Sarı yapıyor ve karşılıyor. Bu durumda adam burada istediği gibi at oynatıyor. Taşeron olmuş. CHP Kartepe ilçe teşkilatı kendisinin gibi davranıyor. Kocaeli buna para da veremiyor ya. Ne yaparsa yapsın ses çıkaramıyorlar. İpleri eline geçirmiş bir kere. Bu kadar faşizan bir baskı ile ilçe partisi teşkilatı yönetilir mi? Bir ilçe başkanına böyle davranması ve çevresine böyle saldırgan tutumlar göstermesi için bu kadar hoşgörü gösterilip bu kadar izin verilir mi? Şımardıkça şımarmış. Demek ki başlarında ki kişi de çok zayıf biriymiş. Bunların elinde esir olmuş” dedi.

TELEFONLARLA YAKINLARIMI VE BENİ TEHDİT EDİYORLAR

Can güvenliği olmadığını ve ailesi dahil gelen telefonlarla tehditler aldığını belirten Erkan Öztürk, “Seni öldüreceğiz, yaşatmayacağız, evini barkını kafana yıkacağız şeklinde konuşan kişilerin tehditlerine maruz kalıyoruz. Evdekiler tedirgin, korkuyorlar ve benim can güvenliğim yok. Savcılığa başvurup hem takibat yaptıracağım hem de koruma kararı aldıracağım. Ben kimseye bu binadan çıkın demedim. Ayda bin lira verecekler burnumdan getirmeye çalışıyorlar. Zam yapmazlar. İstersin vermezler. Herkesin demokratik haklarını çiğnerler. Adam dövmeye kalkarlar. Esnafın dükkanını, büfesini işgal ederler. Binaya verdikleri zararı karşılamazlar. Masrafları ödemezler. İcraları durdururlar. Bunlar şimdi halkın partisi mi, halkın partilileri mi? Ben değiller diyorum. Artık değiller. Ben bayrak falan indirmedim. Kimseye bıçak sallamadım. Kimseye saldırmadım. Aksine burada onlarca şahit var. Bana saldıran, hakaret eden, dinime, ırkıma, aileme ve sülaleme küfreden kendileridir. Saldıranlar da onlardır” dedi. Öztürk, hayati tehlikesi olduğunu en kısa zamanda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Öztürk son olarak, “İşlerine gelmiyorsa binamı terk etsinler ve başkasının başına bela olsunlar” dedi.

20 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR