Genç Hareket’ten şiir dolu bir gece

Bayanların büyük ilgi gösterdiği etkinlik, Genç Hareket Kız Birimi Başkanı Arzu Kotan’ın açılış konuşması ile başladı. Programda Mehmet Akif’ten Neci...

BÜYÜT

Bayanların büyük ilgi gösterdiği etkinlik, Genç Hareket Kız Birimi Başkanı Arzu Kotan’ın açılış konuşması ile başladı. Programda Mehmet Akif’ten Necip Fazıl Kısakürek’e, Sezai Karakoç’tan Erdem Beyazıt’a şiir, sanat ve düşünce dünyamızda önemli yeri olan şairlerin şiirleri okundu, ezgiler söylendi.


YAŞADIĞI ÇAĞIN FARKINDA OLAN BİR GENÇLİK

Arzu Kotan Şair Necip Fazıl Kısa Kürek’in Gençliğe Hitabe’sinin “Bir gençlik, bir gençlik, zaman bendedir ve mekan bana emanettir şuurunda bir gençlik” satırları üzerinde durarak, “Bizler de yaşadığı çağın farkında olan, toplumun sorunlarını gören ve bu sorunları çözmek için fedakarlıkla, sağduyuyla, sorumluluğunun bilincinde olarak hareket eden bir gençlik yetiştirmek için gayret ediyoruz. İbadetiyle, ahlakıyla, duruşuyla, samimiyetiyle, sanatıyla, müslümanca bir duruş sergileyen bir gençlik” diye konuştu.

 

TOPLUMSAL DEĞİŞİMDE SANATIN ETKİSİ BÜYÜKTÜR

Kotan sözlerine şöyle devam etti: “Takdir edersiniz ki toplumların değişmesinde sanatın etkisi oldukça büyüktür. Yıllarca gençlerimizi sanat yoluyla ahlaki anlamda dejenerasyona  uğrattılar ve zihinsel bir inşa sürece başlattılar. Bu sayede toplumda kültürel yozlaşma ve değerlerden bilinçsizce uzaklaştırılma süreci yaşandı. Biz sanatın değerlerimize uygun yönlerini yeniden hayata geçirmek için bir adım atmak istedik. Bu bağlamda bu etkinliği yapmaya karar verdik. Biz Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak olarak yaptığımız etkinliklerle gençlerimize doğru bir din algısı vermek amacındayız. Kur’an ve sahih sünnete uygun bir yaşam mantığıyla doğru bakış açısı geliştirmek hareketimizin temel hedefidir”

Program Mehmet Akif Ersoy, Sezai Karakoç, Erdem Beyazıt gibi şairlerin şiirlerinin okunması çeşitli ezgi ve ilahilerin söylenmesi ile sona erdi.

24 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR