Körfez’de çevre semineri veriliyor

Körfez Belediyesi ile Körfez İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile İrşad ve Rehberlik Bürosu, ilçedeki Kuran Kurslarında okuyan öğrencilere bilinçli tüketi...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi ile Körfez İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile İrşad ve Rehberlik Bürosu, ilçedeki Kuran Kurslarında okuyan öğrencilere bilinçli tüketim ve çevre sorunlarına yönelik seminer verilmesi için işbirliği yaptı.

Körfez Belediyesi ile Körfez İlçe Müftülüğü bünyesindeki Aile İrşad ve Rehberlik Bürosunun yürüttüğü çalışma dahilinde yapılan planlamada ilçedeki 8 adet Kuran Kursunda Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından “Dünyada ve ilçede yaşanan çevre sorunları ve evlerimizde oluşan atıkların geri dönüşümü konularında seminerler veriliyor. Bu seminerlerin ilki İlimtepe Merkez Kuran Kursu’nda mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleşti.

HALKIN HİZMETİNDE
Belediye yetkilileri; Atık ve geri dönüşüm konusunda Belediyemizin yeni kurduğu Çağrı Merkezi (500 00 50) ile Körfez halkının hizmetinde olduklarını belirttiler. Kuran Kursuna yerleştirilen Atık Geri Dönüşüm Standı ile Kursa Gelen Mahalle halkı evlerinde oluşan bitkisel atık yağlar, atık piller ve elektronik atıklarını bu noktaya getirebilecekler. Yoğun katılımın olduğu seminerde sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için halk ve yerel yönetimlerin iş birliği önemi ortaya çıkmış oldu.

14 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR