Tutuş’tan basına ince mesaj

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Muharrem Tutuş, ilk beyanatında basına çattı. Tutuş, basının içişlerine karışmamasını isteyerek, yöneti...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Muharrem Tutuş, ilk beyanatında basına çattı. Tutuş, basının içişlerine karışmamasını isteyerek, yönetim kurulu ile birlikte büyük başarılara imza atacaklarını söyledi.

AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları’nın 1. Olağan Kongresi önceki gün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapıldı. İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ergelen yeniden aday olmazken, İzmit ilçe yönetimi tarafından aday gösterilen Muharrem Tutuş, tek aday olarak girdiği seçimde başkan seçildi. Aday olması beklenen Abdülkadir Peri, Tutuş’un yönetiminde yer aldı. Yapılan seçim sonrasında 30 kişilik ilçe yönetim kurulu üyeleri ve 94 kişilik il gençlik kongre delegeleri belirlendi.

HEYECANSIZ KONGRE
Kamuoyunda uzun süredir AKP ilçe gençlik kolları kongrelerinde yaşananlar tartışılıyor, yazılıyor, yorumlanıyor. Yapılan eleştirilere bakıldığında ise demokrasi vaadiyle yola çıkan AKP’de tek liste dayatması olarak ön plana çıkıyor. Bu yaşananların yazılması parti içerisinde oldukça rahatsızlık verdiği AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları kongresinde ortaya çıktı. Kongrenin heyecansız geçtiği gözlemlendi.

KONUŞMALAR DİKKAT ÇEKTİ
Yapılan kongre diğer kongrelerin aksine AKP’nin ana kademesinde yer alanların katılması dikkat çekti. Kongrenin açılış konuşmasında AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ergelen, “İzmit İlçe’de kongre yapılmayacağı, liste sıkıntısı yaşanacağı dile getirildi. Göreve geldiğimiz zamandan itibaren birçok sıkıntıyla uğraştık. Birçok başarılı projeye imza attık. Göreve gelecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” derken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, yeni yönetime başarılar diledi.

HİZMETE SEVDALI GENÇLER
AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, “Bu yapılan kongreler bir yarışın yapıldığı kongreler değildir. Kongrelerimiz birlik ve beraberliğin, kardeşliğin yarıştığı kongrelerdir. Herhangi bir ilçede bir listenin kazandığı, bir listenin kaybettiği durumlarda kaybeden arkadaşlarımızın bırakıp gittiği kongre yapmak arzusunda değiliz. Biz hizmete sevdalı olan gençleri bir arada olması için uğraşıyoruz” dedi.

HOCADAN MESAJ
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kongrede yaptığı konuşmada, “ “Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. AK Parti gençliği büyük davaların sahibi olacaklardır. Küçük hesaplar peşinde koşmayacaklardır. Kocaeli’yi sizlere bırakırken gözümüz arkada kalmasın” dedi.

AKP ÖRNEK OLDU
AKP Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de yaptığı konuşmada, “AK Parti milletimize her türlü hakkı veriyor. Geçmiş yıllarda tapu dairelerinde yaşanan sorunlar, bugün yaşanmıyor. Daha güzel hizmetlere hep birlikte yapacağız” derken, Milletvekili Sibel Gönül, “AK Parti’nin kuruluşunda milletin partisi olduğumuzu gösterdik. Yapamayacağız hiçbir şeyin sözünü vermedik. Gençlik ve kadın kollarımız önemli okullardır. Siyaset insanların alanıdır. Bunun içinde gençlik ve kadın kolları mekteptir” dedi. İl Başkan Vekili Mehmet Uzunoğlu, “Milletin isteklerini görmeyen partileri milletimiz bir tarafa itmiştir. Milletin bizlerle gönül bağı devam ediyor” dedi.

TUTUŞ’TAN BASINA DERS
İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Muharrem Tutuş da yaptığı konuşmada şunları söyledi “Bazı basın mensupları tarafından bazı arkadaşlar partiden tasfiye edilmeye çalışılıyor. Yeni arkadaşlar monte edilmek isteniyor diye bunlarla ilgili birçok açıklama yapıldı. Ancak bu sürecin uzamasının tek nedeni vardır. Özellikle basın mensupları sizlere söylüyorum. Bu sürecin uzamasının tek nedeni partimizin bir arkadaş bile kaybetmeye tahammülü olmadığındandır. Bunu herkes böyle bilsin. Tek liste ile adı başkan adayı olarak geçen Abdülkadir Peri ile birlikte aynı yönetim kurulunda birlikte yürüyeceğiz bunu herkes görecek” diyerek basına mesaj gönderdi. n Serkan BORLAK


AKP İzmit İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu
Muharrem Tutuş (Başkan), Abdülkadir Peri, Mustafa Kılıç, Emre Yılmaz, Mehmet Akdeniz, Emre Hasanoğlu, Hakan Erdil, Mahmut Türk, Yavuz Zengin, Önder Uzun, Emre Türk, Meryem Keskin, Aykut Çelik, İbrahim Oğul, Kurtulmuş Tuncel, İbrahim Ramazan, Hüseyin Babayiğit, Muhammet Sağlam, Muzaffer Damar, Ali Çakmak, Zafer Akkaş, Numan Kaçmazoğlu, Dursun Ali Yılmaz, Hülya Karahan, Rüveyda Ulaş, Cüneyt Albayrak, Reyhan Ataman, Ozan Özlü, Uğur Taş, Ebru Özkan

13 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR