Libya’da mahsur kalan işçiler yurda döndü

Çıkan isyan sonucu Libya’da mahsur kalan Gölcüklü Kemal Bücür, Şeref Kılıçkaya, Mehmet Usta ve diğer iki arkadaşı ile İzmitli Sahan Yemek’in sahibi Ne...

BÜYÜT

Çıkan isyan sonucu Libya’da mahsur kalan Gölcüklü Kemal Bücür, Şeref Kılıçkaya, Mehmet Usta ve diğer iki arkadaşı ile İzmitli Sahan Yemek’in sahibi Necmi Gidici’nin oğlu Kaan Gidici ile birlikte Libya’da mahsur kaldıkları tatlıcı İsmail Gözüuykulu yurda döndü.

Bir haftadır Libya’da mahsur kalan Kocaelili işçiler yurda döndü. İlimizde geniş bir çevre tarafından tanınan Sahan Yemek’in sahibi Necmi Gidici’nin oğlu Kaan Gidici ile damadı Ercüment Kankılıç Libya’da GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş.’nin şantiyesinde bulunuyordu. Gidici ve Kankılıçla beraber İsmail Gözüuykulu da bölgede çalışıyor aynı zamanda Kaan Gidici’yi koruyordu. GÜRİŞ İnşaat ve Mühendislik A.Ş.’nin yemek işini üstlenen Sahan Yemek’in Kocaelili 73 taşeron işçisi önceki akşam ilimize döndü.

TÜRKLERE DOKUNMADILAR
Necmi Gidici’nin oğlu Kaan Gidici’nin sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Dünyanın en iyi tatlıcısı, patronunu koruyan fedaim” diyerek övgüyle bahsettiği tatlı ustası İsmail Gözüuykulu gazetemize konuştu. Çatışmalara oldukça yakın olduklarını belirten Gözüuykulu “Çatışmaların yanındaydık fakat bize dokunmadılar. Türklere hiç dokunmadılar. Önceki akşam askeri uçakla ülkemize döndük. Libya’da havaalanında yaklaşık 10 saat bekledik.

LİBYA’DA ÇALIŞANIMIZ KALMADI
10 bin kadar insan havaalanındaydı. Libyalılar özellikle Mısırlılar’ı dövüyorlardı. Ancak bize hiç dokunmadılar” dedi. Uzun süredir oğlu ve damadını bekleyen Sahan Yemek’in sahibi Necmi Gidici de gazetemize açıklamada bulundu. Gidici “Oğlum Kaan şu anda evde dinleniyor. Dün gece saat 2 gibi ülkemize geldi. Oğlumla birlikte bütün çalışanlarımızda geri döndüler. Şu anda Libya’da hiç çalışanımız kalmadı” ifadelerini kullandı.

BÜCÜR AİLESİNDE DÖNÜŞ SEVİNCİ
Libya’daki cehennemden kaçan Kemal Bücür de ailesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Gölcük’ten yaklaşık 3 buçuk sene önce çalışmak için gittiği Libya’da çıkan isyanlardan dolayı mahsur kalan 62 yaşındaki Kemal Bücür ile diğer 4 arkadaşının bir süredir Libya’da devam eden çaresiz bekleyişleri nihayet sona erdi. Kemal Bücür, Şeref Kılıçkaya, Mehmet Usta ile diğer iki arkadaşı dün Libya’dan havalanan uçakla önceki akşam yurda dönüş yaptı.

HAVAALANINDA KARŞILADILAR
İnternetten görüştükleri babaları Kemal Bücür, uçakta yer bulduklarını ve yanında bulunan arkadaşları Şeref Kılıçkaya, Mehmet Usta ve diğer iki arkadaşı ile birlikte önceki akşam yola çıkacağını söylemişti. Kemal Bücür, Libya’da arkadaşları ile beraber devlete ait bir inşaatta çalışıyordu. 6 ayda bir Gölcük’e ailesinin yanına gelen Kemal Bücür, patlak veren olaylar karşısında Libya’da mahsur kalmıştı. Bir süredir çeşitli dönüş yolları arayan Kemal Bücür, sonunda yurda dönen bir uçakta yer buldu ve memleketine dönüş yaptı. Bücür’ün ailesi ise babalarını karşılamak için Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda doğru yola çıktı. Büyük kavuşma havaalanında gerçekleşti. Libya’da mahsur kalan işçilerden Çağrı Dinçtürk ve Altuğ Aktaş önceki gün dönmüşlerdi.

02 Mart 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR