KOTO’da tartışmalı meclis!

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) mart ayı meclis toplantısı büyük tartışmalarla geçti. Toplantıya Başkan Murat Özdağ, Meclis Başkanı Bülent Karagöz v...

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) mart ayı meclis toplantısı büyük tartışmalarla geçti. Toplantıya Başkan Murat Özdağ, Meclis Başkanı Bülent Karagöz ve KOTO üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda Meclis Başkanı Karagöz, 24 Şubat tarihinde toplantı zaptını görüşmeye açarak onaya sundu. Faaliyet raporu ve şubat ayı mizanı onaya sunuldu. Bu arada Ramazan Kadınçeşme, meclisten ayrılırken yerine ise Nazan Topdemir Bülbül geldi.

 

“ÜLKESİNE SADIK BİR İL”

Aylık faaliyet raporunu sunan KOTO Başkanı Murat Özdağ ise, “Kocaelispor’umuzu tebrik ediyorum. Vergi sıralamasında ikinci sıradayız. Ülkesine sadık bir kentiz. Kuzey ve güney otobanının yapılması acil. Buradan Yalova’ya gitmek için 38 trafik ışığından geçiyoruz. Artık trafik Başiskele’de tıkanmaya başladı. Demiryolu acilen OSB’lere bağlanmalı. Bu şehrin çevre yoluna ihtiyacı var. Sosyal belediyecilik diyorsak eğer bu sosyal belediyede biz de varız esnaf da var. Otoparklarımızın yapılması, bir tane batıda bir tane güneyde otopark yapılması lazım. Belediyenin işini tacir yapmasın” şeklinde konuştu.

 

ULAŞIM SORUNU

Yerel sorunlarla ilgili konuşan Özdağ, “Tramvayla beraber mutlaka esnafın sıkıntıları da gündeme alınmalı. Minibüsçü ve otobüsçü arkadaşlarımızın beklentileri var. Madem büyüyelim diyoruz, devletin buna destek vermesi lazım. Yürüyüş Yolu’nun, İstiklal ve Fethiye caddelerinin revize edilmesi lazım. MOBESKO gibi organize ticaret bölgeleri yapılmalı. Kocaeli sanayi şehri ve ticaret yapılıyor” dedi.

 

İNŞAAT SEKTÖRÜNE DEĞİNDİ

Cengiz Topel Havaalanı’nın ilk uluslararası uçuşunu gerçekleştirdiğini ifade eden Özdağ, şöyle konuştu: “Bizim havaalanımızın teknik açıdan sorunu yok. Biz yereldeki güçle ilgilenirken vergide ikinci sıradaysak bütün gündemlerde ikinci sırada yer almalıyız.” İnşaat sektörüne de değinen Özdağ, “Yatayda yapılaşma yeşili öldürmek, şehri öldürmektir. Artık yatay yapılaşmadan vazgeçilmeli. Şehrin beklentilerine yönelik çalışmalar yapılmalı. Bir an önce bu şehrin kaderini değiştirecek kararlar alınmalı” şeklinde konuştu.

 

“SİZE BEDDUA EDİYORLAR”

Son olarak konuşan meclis üyesi Yusuf Erenkaya, ilimizdeki eğlence yerlerinin gidişatı ile ilgili olarak görüşlerini paylaştı. Erenkaya, “Size Kocaeli Eğlence Yeri Yatırımcıları Derneği Başkanı Yusuf Ziya Tom’un selamını iletmek isterdim, ama size beddua okuyor. Ticaret Odası, Suriyelilerle değil de bizimle ilgilensin diyor. Bizim de üzerimize düşen görevler var” diyerek tepki gösterdi.

 

TRAMVAY PROJESİ YANLIŞLARI

Meclis üyesi Okan Oktay ise, “Hiç bu kadar dağınık yapı İzmit görmedi. Tramvay projesinin 30 cm mehil olan yeri hesaplanmamış. Bir haftadır ne yapacağız diye düşünüyorlar. Projenin güzergahının yanlış olduğu her halinden bellidir. Zamanında bu güzergahın yanlış olduğunu söylemiştik. Şimdi işler durmuş noktada. Yüklenici firma eleman bulmakta zorlanıyor. Buna yerel yönetimin çare bulması gerekiyor” dedi. Oktay konuşmasının son bölümünde kendisine verilmeyen sektör üyelerinin irtibat numaralarının verilmemesine de tepki gösterdi. Serkan BORLAK

tartisma-(8).jpg

Eğlence sektöründe yaşanan sorunlar sırasında Meclis Üyesi Ali Karslı ile Yaşar Can arasında tartışma yaşandı. Eğlence sektöründen gösterilen tepki hakkında Karslı, "Söylenmeyecek sözlerin burada dile getirilmemesi diye bir söz olamaz. Hak arama şekli bu şekilde olmaz" dedi.

mecliss.jpg

 

İlgili Haberler:

mec-010.jpg

30 Mart 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR