Kılıçdaroğlu’nun koruması İlçe başkanını tartakladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen “Taşeronlaştırmaya dur de” mitinginde Kılıçdaroğlu’nun yakın ko...

BÜYÜT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gebze Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen “Taşeronlaştırmaya dur de” mitinginde Kılıçdaroğlu’nun yakın korumaları Gebze ilçe başkanı Güner Anlar Baş’a saldırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) işsizlik ve tarımdaki sorunlara dair yaptığı mitinglerin ardından dün Gebze’de “Taşeronlaştırmaya dur de” başlığıyla geniş katılımlı bir miting düzenledi. Mitinge kent merkezinden 20 olmak üzere toplam 75 otobüsle giden CHP il ve ilçe yönetimlerini Pendik, Maltepe, Kartal ve Tuzla’dan gelen 20 bin CHP’li karşıladı. Saatler öncesinden miting alanını dolduran partililerin miting alanına yakın büyük bir alışveriş merkezi olması dolayısıyla kendi araçlarıyla Gebze’ye gelmesi park sorununu beraberinde getirdi. Binlerce aracın yolları kapattığı Gebze’de trafik saatlerce kilitlendi.

BASIN MENSUPLARI ATA 1’DE
Kent merkezinden Gebze^ye giden partilileri taşıyan 20 otobüse il yöneticileri Hüseyin Erol, Ömer Akın, Cihat Altunyuva, Reyhan Akbaş, Asude Özcan, Arzu Türkkal, Didem Turan ve Haşmet Belen refakat etti. Ata 1 aracıyla Gebze’ye hareket eden il yöneticilerine basın mensupları ve Ata 1 Kocaeli araç sorumlusu Sema Güven eşlik etti. Çevre illerden de katılımın yoğun olduğu miting alanında geniş güvenlik önlemleri alındı. Taşeronlaştırmaya karşı yapılan miting için ilimiz parti büyüklerinin yanı sıra CHP Genel Merkezi’nden de katılım vardı.

YOĞUN KATILIM
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra genel başkan yardımcıları İzzet Çetin, Hurşit Güneş, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Sena Kaleli, Mehmet Sevigen, Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, İstanbul milletvekilleri, Mustafa Özyürek, Sacit Yıldız, Bayram Meral, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Antalya milletvekili Hüseyin Yıldız, Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, PM üyeleri Ömer Kurtaş, Ufuk Ataç, Enver Aysever, Disk eski başkanı Süleyman Çelebi, Disk Genel Sekreter Yardımcısı Perihan Sarı, Basın İş Sendikası Genel Başkanı Yakup Akkaya, eski milletvekilleri Sefa Sirmen ve Salih Gün, ilçe başkanları ve çok sayıda il ve ilçe yöneticisi miting alanını doldurdu.

ÇETİN VE GÜNEŞ ARADA KALDI
Katıldı. Partililerin büyük ilgi gösterdiği miting Kemal Kılıçdaroğlu’nun alana girmesiyle birlikte gölgede kaldı. Mitingin bütün organizasyonunda partililerle içiçe çalışan ve miting günü de sabah erken saatlerden itibaren miting alanında bulunan CHP Gebze İlçe Başkanı Güner Anlar Baş, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıktığı sırada kılıçdaroğlu’nun yakın korumaları tarafından darp edildi. Sahneden yaka paça indirilmek istenen Güner Anlar Baş ilçe başkanı oldıuğunu anlatmasına rağmen kendini bilmez korumalar saldırılarından vazgeçmedi. Genel başkan yardımcıları Hurşit Güneş ve İzzet Çetin’in de arada kaldığı arbede il başkanı Yalçın Kuşkan ve Gebze gençlik kollarının araya girmesiyle sona erdi.

MUHABİRİMİZE DE SALDIRMIŞLARDI
Gençlik kolları üyelerinin ilçe başkanını koruma çemberine almasıyla sakinleyen ortalık Güner Anlar Baş’ın sahneye geri dönmesiyle son buldu. Arbede sonrasında çok sayıda partili genel başkan korumalarını tepki gösterdi. Bir önceki CHP kurultayında muhabirimiz Uğur Enç’i de darp eden korumaların neden halen genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakınında olduğu bilinmiyor. Partisine oy kazandırmak için çabalayan Kemal Kılıçdaroğlu korumaları sayesinde kendi partililerinin de tepkisini çekti. Yaşanan arbede sonrasında kürsüden partililere seslenen genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu Gebze’nin önemine dikkat çekti.

12 HAZİRAN’DA YIKACAĞIZ
Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Biz yeniden haramilerin iktidarını yıkmaya geliyoruz. 12 Eylül ürünü bir partiyi 12 Haziran’da yıkacağız. Bizi karşılarında gördükleri zaman ezverleri bozuldu. Size halkçı Kemal’in sözünü veriyorum kadınlara 600 TL aile yardımı yatıracağız. Yıllarca hesap sorulmadı. Size Gebze’li Kemal olarak hesap soracağıma söz veriyorum. Emekten haktan yana davranacağız. Sendikalaşma özgürlüğü var bunu savunacağız. Rahmetli Bülent Ecevit gibi bizde halkçıyız. Halkın iktidarı döneminde bir çocuk bile yatağa aç girmyecek. Amaçları sendikalaşmayı yok etmek. Sendikalaşma hakkımız anayasada mevcut. Biz iktidara geldiğimizde sendikalaşmayı destekleyeceğiz.

EMEĞİN BAŞKENTİ
Gebze’de 90 gündür grev yapan hakkını arayan işçilerin kentidir. Biz onların partisiyiz. Gebzelilerle bi sohbet etmemiz lazım. Kabahat Gebzelilerde değil bizde. Gelmedik, tokalaşmadık, çayınızı kahvenizi içmedik. Ne sorununuz var demedik. Daha önce buraya grup başkan vekili olarak gelmiştim. Bu üçüncü gelişim. Bu mitingi neden Gebze’de yapıyoruz? Gebze emeğin alın terinin başkentidir. İşçilerin başkentidir. 9 yıldır AKP iktidarda. işsizlik azaldı mı, emekli hayatından memnun mu, memurlar rahat etti mi? Size söz beraber olursak güçlü olursak örgütlü toplum olursak sorunları aşarız.

12 HAZİRAN YOLCU OLMA TARİHİ
12 Haziran AKP’nin yolcu olma tarihidir. Güçlü olursak 12 Haziran’da alnımız açık başımız dik sokaklara çıkacağız. Direne direne kazanacağız diyoruz ya recep bey kızacak. Nasıl direniyorsunuz diyecek? Ne yaparsa yapsın onun maskesini indirip o koltuktan indireceğim. Bizlerin verdiği sigorta vaadine yalan gözüyle bakıyorlar. Kaynağını nereden bulacaksın diye soruyorlar. Yeşil kartları keseceğimizi iddia ediyorlar. Hayır devam edecek. İkisi de devam edecek. Aileler aile sigortasının güvencesi altında olacak. Askerlik süresi kısaltılacak. Önce 9 aya daha sonra da kademeli olarak 6 aya inecek.

GEBZE’NİN ÜNİVERSİTESİ YOK
‘Gebze’de üniversite var mı? Neden yok? İstanbul ve Kocaeli burnunun dibinde. Gebze2de üniversite olması lazım. Özgür ve gençlerin okuduğu bir üniversite. Gebze’yi bir üniversite, emek kenti, üretim kenti ancak halkın iktidarında olur. Herkesi perişan eden bu iktidarı göndermeye hazır mıyız? Geldikleri gibi gidecekler. Sandıkla geldiler sandıkla gidecekler. Mağdur olduk demelerine inanmayın. Özgürlüklerimizi sınırlamak istiyorlar. Herkesi hapse atıyorlar bunun adına ileri demokrasi diyorlar. Türkiye’yi hapishaneye çevirdiler. İnsanlar telefonla konuşmaya korkuyorlar. 12 Haziran bunlarla hesaplaşma günü olacak.

TAŞERON İŞÇİLİK KOLAY DEĞİL
Kocaeli, Gebze işçinin emeklinin şehri. Taşeron işçilik kolay değil. Çalışma saatleri artırılacak. Ömür boyu askeri ücrete tabi tutlacaksınız. Bunların karşısında durup sendikalaşmayı yeniden sağlayacağız. Sosyal bir devlette yaşıyoruz. Sosyal devlet size iş bulmak zorunda. Vatanımızda birlikte bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşayacağız.” Kürsüde sadece 20 dakika kalan Kemal Kılıçdaroğlu partililerin şaşkın bakışları arasında sahneden indi. Daha uzun bir program bekleyen partililer hayal kırıklığına uğradı. Tüm gençlik kollarının görev yaptığı mitingde 10 bin el bayrağı, 10 bin şapka, 3 bin 500 tepe bayrağı kullanıldı.

19 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR