Aksakal: CHP, siyasi entrikaların merkezi haline geldi

DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sakal, 7 Haziran genel seçimleri öncesi Kocaeli’ye gelerek basın açıklaması düzenledi. Başiskele İlçe Başkanlığı gö...

DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sakal, 7 Haziran genel seçimleri öncesi Kocaeli’ye gelerek basın açıklaması düzenledi. Başiskele İlçe Başkanlığı görevinin mevcut Başkan Selime Tanta’dan eşi Mahir Tanta’ya devredildiği basın toplantısında AKP ve CHP’yi sert bir dille eleştiren Aksakal, “Ülke AKP ve parlamentodaki muhalefetin gayretleriyle adım adım bölünmenin eşiğine sürükleniyor” dedi.

 

BU HALE GETİRDİLER

7 Haziran tarihinin kendileri için yeni bir Türkiye anlayışından öte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinin toplum tarafından daha da içselleştirilmiş, daha da benimsenmiş yeni bir başlangıç anlamını taşıdığını belirten Aksakal, “13 yıldır iktidarda tek başına at oynatan AKP, parlamentodaki sözde muhalefet partilerinin de zaman zaman açıktan, bazen de el altından, örtülü desteğiyle ülkeyi bu günlere kadar getirdi” diye konuştu.

 

CHP DE FARKLI DEĞİL

Bir taraftan Polis Teşkilatının dağıtıldığını, diğer taraftan Yargı camiasının yer ile yeksan edildiğini vurgulayan Aksakal, “Bir taraftan eğitim sistemini, sınav sistemini perişan ederken, diğer taraftan üniversiteleri savaş alanına çeviriyorlar. Kendisinden başka bir düşüncenin Parlamentoda temsilini hazmedemeyen bir AKP var da ana muhalefet farklı mı? Tabi ki hayır!” ifadelerini kullandı.

 

BÖLÜNMEYE SÜRÜKLENİYOR

AKP ve muhalefetin gayretleriyle ülkenin adım adım bölünmenin eşiğine sürüklendiğine dikkat çeken Aksakal, “Cumhuriyet’in kurucu felsefesini temsil ettiğini iddia eden ana muhalefet partisi seçimler sonrasında bölünme müzakerelerini kiminle yürüteceğini şimdiden açıklama ihtiyacı hissetmiş ve halktan bu çerçevede oy beklemektedir. Siyasi entrikaların merkezi halindeki bir CHP artık bu ülkeye ve bu devlete hizmet edemez” şeklinde konuştu.

22 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

izmit - Ya arkadaş siz chp ile uğraşacağınıza iktidra muhalefet yapında biraz oyunuz artsın. Böyle yaparak soldan oy alamzsıız.

Tabi birde projeniz varsa konuşun. Varsa tabi ki....

Yanıtla . 0Beğen 22 Nisan 09:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR