Körfez Fen Lisesi'nden muhteşem 57. Alay etkinliği

Körfez Fen Lisesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünü farklı bir etkinlikle kutlayarak 57. Alay Saygı Gecesi programını düzenledi. 60...

BÜYÜT

Körfez Fen Lisesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünü farklı bir etkinlikle kutlayarak 57. Alay Saygı Gecesi programını düzenledi. 60 öğrenci, 8 öğretmen ve 2 okul idarecisi 25 Nisan gecesini okulda nöbet tutarak geçirdi. Gecede davetlilerle birlikte 57. Alay Anma programı da düzenlendi. Etkinliğe Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can ile birlikte çok sayıda daire amiri, okul müdürü ve öğrenci velisi de katıldı.


NÖBET TUTTULAR

Çanakkale Savaşı sırasında tamamı şehit olan ancak sancağı teslim etmeyen 57. Alay’ın yaşadıklarını anlayabilmek isteyen öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte sabaha kadar okullarının bahçesinde nöbet tuttu. Aralarında rütbeler belirleyen ve nöbet listesi çıkartarak gece boyunca belirli saatlerde birbirlerinden nöbeti devralan Körfez Fen Lisesi öğrencileri, kendi yaptıkları tahta tüfekler ile soğuk havada zaferin ne şekilde kazanıldığını öğrendi.


SAYGI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Sabahın ilk saatleri ile birlikte çadırlarından kalkan öğrenciler önce asker çorbası, hoşaf ve kuru ekmekten oluşan asker yemeğini yedi. Daha sonra Körfez Fen Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hilmi Ocak eşliğinde cenk duasını yapan öğrenciler 57. Alay Saygı Yürüyüşünü gerçekleştirdi.

27 Nisan 2015 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR