İlimizin ilk Refleksoloji Merkezi

1200 yıllık geçmişi olan eski Mısır, Çin ve Hint medeniyetlerinin destekleyici olarak kullandığı tıpta tamamlayıcı olarak bilinen ''Refleksoloji'' art...

BÜYÜT

1200 yıllık geçmişi olan eski Mısır, Çin ve Hint medeniyetlerinin destekleyici olarak kullandığı tıpta tamamlayıcı olarak bilinen ''Refleksoloji'' artık ilimizde yapılıyor. İlimizin ilk Refleksoloji merkezi olan “Refleks Akademi Refleksoloji Center” Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Ali İhsan Çakmak Sokak No: 60 Daire 1 adresinde hizmete girdi.

Tıpta tamamlayıcı olarak bulunan Refleksoloji’nin uygulama alanı arasında gelişim geriliği, konuşma problemleri, eklem ağrıları, bel, boyun fıtığı, reflü, öğrenme geriliği, yürüme bozuklukları, felç gibi problemlerde rahatlatıcı bir yöntem . İlimizin ilk Refleksoloji Merkezi olan “Refleks Akademi Refleksoloji Center” 100 metrekarelik bir alanda 5 personel, 2 terapi odası,bir bekleme salonu ve bir rahatlama odası ile hizmet veriyor.

İLLAKİ HASTA OLMANIZ GEREKMİYOR
“Refleks Akademi Refleksoloji Center’ın sahibi Refleksolojist Bilal Yalçıner “Günde 15 ile 20 hastaya bakıyoruz. Refleksoloji beyin dahil organlarımızın ayak tabanı ve ellerde son bulan sinir sistemi uyarılmasıdır. Bu teknik ile sinir uçları manuel tekniklerle uyarılarak, ayak tabanında olduğu kabul edilen ilgili organlar uyarılır. Refleksoloji oldukça önemlidir. Hastalığın olmadan önce belirlenmesine, tedavi sürecinin rahat geçmesine ve tedavi sürecinin olumlu olmasına yardımcı oluyor. Genel olarak üç kategoriye hitap ediyoruz. Sağlıklı refleksolojisi, bebek refleksolojisi ve engelli refleksolojisi. Sağlıklı refleksolojisi uygulanacak kişinin herhangi bir rahatsızlığı bulunması gerekmiyor. Moral durumunu düzeltmek için, motivasyonu ve enerji seviyesini yükseltmek, iş stresini azaltmak için aile, iş ve sosyal yaşama fayda sağlamak için uygulanabilir. Bebek refleksolojisi sıfır ve üç yaş arası bebeklere uyguladığımız bu yöntem hastalıklara karşı bebeğin korunmasına yardımcı olan bir tedavidir. Engelli refleksolojisi fiziksel (bedensel), mental (zihinsel) ve psiko sosyal anlamda bireyler için uyguladığımız bir tedavi şeklidir. Tedavinin en sık uygulandığı alan engelli refleksolojisidir” şeklinde konuştu.

ÇEVRE İLLERDEN GELEN DE VAR
10 yıldır İzmit’te ikamet ettiğini belirten Yalçıner “4 yıllık rekreasyon terapi bölümünden mezun oldum. 2009 yılında bu konu ile ilgili 3 ay Londra’da, 2010 yılında Fransa’da eğitim aldım. 4 aydan Bu yana merkezimiz faaliyette. Sadece Kocaeli’nden değil çevre illerden de tedavi için gelen kişiler var. Engelliler için birçok çalışmada yer aldık ve almaya devam edeceğiz” dedi.

08 Mart 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR