Cihan Hastanesi’ne görkemli açılış

İlimizde farklı hastanelerde uzun süre görev yapan 35 doktorun bir araya gelerek kurduğu Özel Cihan Hastanesi dün görkemli bir şekilde açıldıAçılışa B...

BÜYÜT


İlimizde farklı hastanelerde uzun süre görev yapan 35 doktorun bir araya gelerek kurduğu Özel Cihan Hastanesi dün görkemli bir şekilde açıldı
Açılışa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AKP Milletvekilleri Fikri Işık ve Zeki Aygün, CHP Milletvekilleri Haydar Akar ve Mehmet Hilal Kaplan, Vali Ercan Topaca, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik katıldı. Yurt dışında olduğu için açılışa katılmayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yerine başkan vekili Zekeriya Özak katıldı.
MODERN SAĞLIK MERKEZİ
Birçok hekimin ve yatırımcı ile kurulmuş olan tam donanımlı modern sağlık kuruluşu olan Cihan Hastanesi’nde, 74 hasta yatağı, 4 ameliyathane, 10 yataklı yeni doğan bakım ünitesi, 11 yataklı genel yoğun bakım ünitesi, 2 doğumhanesi, 1 adet suda doğum ünitesi, 1 kesitli bilgisayarlı tomografi, mamografi, kemik mineral dansitometre cihazı, direkt grafi ve 4 boyutlu utrasonografi ve renkli doppler cihazları ile donatılmış görüntüleme bölümü bulunuyor. Özel Cihan Hastanesi Kocaeli il merkezinde Yenişehir Mahallesi Başak Caddesi Özden Sokak No:33 adresinde yaklaşık 9 bin metrekarelik kapalı alana sahip.

“HASTALAR KAPIDAN DÖNMEYECEK”
Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Dr. Metin Öztürk, “İlimizde uzun yıllardır çalışan arkadaşlarımı davet ettik. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” diyerek vizyonlarından söz eden Öztürk, “Etik değerlere saygılı, hasta memnuniyetinin yanı sıra çalışan memnuniyetini de esas alan, kaliteli ve uygun koşullarda sağlık hizmeti vermek. Ekonomik durumu olmayıp buraya gelen hastalarımız kapıdan dönmeyecek” dedi.
“İZMİT HEDEFİNE ULAŞIYOR”
Öztürk’ten sonra söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ana hedefi son on yıldır sanayi kimliğini çevreyi koruyarak sürdüren turizm ve kültür kenti olmada önemli bir adım daha atıldı. Tıkır tıkır işleyen bir sağlık sistemiyle sağlık turizminin merkezlerinden biri olduk. Bu bölgenin de kalkınmasına çok önemli katkısı oldu. Yenişehir Mahallesi bizim gözbebeğimiz. Hastanenin yapılmasıyla bölgede ayrı bir güzellik, hareketlilik oldu. Şehrimiz alt yapı ve üst yapısıyla yani tamamen her şeyiyle adım adım hedefine ulaşıyor. Bu uğurda gayreti olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
“İLİMİZDE 4 BİNİN ÜZERİNDE YATAK VAR”
Konuşmasını yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, “Helalinden bol kazançlara vesile olmasını diliyorum. İlimizde 4 binin üzerinde yatak var. Bin 200 civarında yatak özel hastanelerde bulunuyor. Cephanelik mevkiindeki bin 100 yataklı hastanenin yapılmasından sonra ilimizin yatak ihtiyacı karşılanmış olacak. Vatandaşın değişik gerekçelerle hastane kapısından dönmemesi gerek. Bu yüzden Mehmet Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.
“İNSANA DEĞER VEREN BİR NOKTADAYIZ”
Vali Ercan Topaca’dan sonra söz alan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, “İnsanlara verilen değeri sağlık hizmetlerinden anlayabiliriz. Türkiye çok büyük yol almıştır. Önceden sağlık karnelerini alabilmek için sabahlara kadar kuyruklarda bekleniyordu. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Şimdi hiç kimse sağlık karnesi kuyruğunda beklemiyor. Vatandaşlık numarasıyla Türkiye’nin her yerinde sağlık hizmetlerine erişmek mümkün. İnsana değer veren bir noktadayız. Doktorlarımız hastalara çok iyi davranıyorlar” şeklinde konuştu.

28 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR