Körfez Belediyesi çevreci hizmetleri takdir topluyor

Körfez Belediyesi Geliştirdiği Projelerle Doğal Kaynakları Koruyor Körfez Belediyesi, Katı atık düzenli depolama sahasını AB direktifleri ile çev...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi Geliştirdiği Projelerle Doğal Kaynakları Koruyor

Körfez Belediyesi, Katı atık düzenli depolama sahasını AB direktifleri ile çevre ve şehircilik bakanlığı mevzuatına uygun olarak işletiyor. Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Müdürlüğü birimlerce oluşturulan ekipler tarafından Körfez’in atıkları planlı ve programlı şekilde toplanıyor. Körfez Belediyesi, hepimizin ortak varlığı olan çevrenin korunması ve iyileştirilmesi için son sürat çalışıyor. Doğal kaynakların ve kent dokularının en uygun şekilde korunması ve kullanılması öncelikli hedeflerinden olan Körfez Belediyesi, Su-toprak ve hava kirlenmesinin önlenmesi, Körfez’in doğal ve tarihsel zenginliklerinin korunarak bugünkü ve gelecek kuşaklara aktarılması için çeşitli projeler geliştiriyor.

 

Atıklar Düzenli Bir Şekilde Toplanarak Bertaraf Ediliyor

İzaydaş Atık Düzenli Depolama Sahasına gelen evsel nitelikli katı atıklar düzenli depolama yöntemiyle bertaraf ediliyor. Taban izolasyonu, Sanayi Atıkları, Özel Atıklar, Fabrikalardan çıkan atıkları ve çevresel izleme çalışmaları düzenli olarak takip ediliyor, depolama yöntemi ile atıkların çevre ve insan sağlığına etkilileri minimize ediliyor. Körfez Belediyesinin kendi bünyesindeki araçları tarafından toplanan evsel atıklar halk sağlığını olumsuz etkilemeden en çabuk şekilde Körfez Belediyesi Katı Atık Depolama Sahası'na nakli sağlanıyor.

 

Her Alanda En İyi Hizmet Anlayışı İle Çok Daha Güzel Bir ‘Körfez’ İçin Çalışıyoruz

Körfez Belediyesi Başkanı İsmail Baran atıkların çevreye olan zararlarından bahsederek, “Belediye olarak yaptığımız projeler ve seminerler ile halkımızı bilinçlendiriyoruz. Halkımız çağrı merkezlerimizi aradıkları zaman belediye ekiplerimiz kendi bünyemizde olan araçlarımızla çevreye bırakılan atıkları sorunsuz bir şekilde topluyor ve nakli sağlanıyor. Her alanda en iyi hizmet” anlayışı ile çok daha güzel bir ‘Körfez’ için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Çevre temizliği ve kontrolünde de çalışmalarımız sürüyor. Körfezin her her mahallesine ve belirli yerlerine atık toplama noktaları kuruldu” dedi.

25 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR