Fatma Kaplan Hürriyet: İlk beş kesin, sonrası için çalışıyoruz

Fuar içindeki Pelikan Restaurant’ta gerçekleştirilen, kahvaltı ile başlayan toplantıya; CHP’nin Kocaeli’deki milletvekili adaylarından Fatma Kaplan H...

Fuar içindeki Pelikan Restaurant’ta gerçekleştirilen, kahvaltı ile başlayan toplantıya; CHP’nin Kocaeli’deki milletvekili adaylarından Fatma Kaplan Hürriyet, Asude Fırat Özkan ve Sabriye Gülşah Şahin, CHP Kadın Kolları MYK üyesi Hamiyet Göksu, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, ilçe kadın kolları başkanları, milletvekili aday adaylarından Müzeyyen Topçu Tan, Fatma Gediksiz ve Semra Başlak katıldı. Toplantıda konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu başarı kadınlarımızın başarısıdır. Bizim amacımız en fazla milletvekili sayısına ulaşabilmek. İlk beş kesin, sonrası için çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

 

“KERAMET CHP’DE”

Geçtiğimiz hafta açıklanan milletvekili adayı listesinde ilk sırada kadın adayın olmasının CHP örgütündeki tüm kadınların başarısı olduğunu vurgulayarak söze başlayan CHP Kocaeli Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Şu anda bütün yük kadınların omuzlarında. Bunun da yüzü ve temsilcisi bu dönem ben oldum. Keramet buradaki isimlerde değil, keramet CHP’de. CHP’yi iktidara taşıyacak hamlelerdir bunlar. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum. Şu anda önümüzde 57 gün gibi çok kısa bir süre var. Bu zaman diliminde herkesin evine gitme ve herkesle birebir diyalog kurma gibi bir lüksümüz elbette ki yok ama ben hep söylüyorum ‘Beni çalıştırın’ diyorum. Sizlerle birlikte ne olursa olsun elimden geldiği kadar katkı koymaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

 

“BU BİR BAŞLANGIÇTIR”

Hürriyet, konuşmasının devamında “Keşke milletvekili olacak kadın adaylarımızın sayısı daha fazla olsaydı. Bunu daha öncelerinde de söyledik ama olmadı. Ancak bu bir başlangıçtır. Önümüzdeki yerel seçimlerde kadın adaylarımızın daha fazla aktif rol alması ve yetkin noktalarda faaliyet göstermesi, milletvekili adaylıklarında seçilebilir sıralarda yer alması içinde elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Eğer listede yer alırsam ve bu başarı olarak görülse bu başarıda sizlerinde payı olacak ve sizlerle birlikte bunu ileriye taşıyacağım demiştim bu sözümün arkasındayım. Çok uyumlu çalışacağız. Bana düşen ne varsa lütfen aramaktan çekinmeyin. Telefon numaram internette dahi var ve tüm halkımıza açık” diye söyledi. Bugünkü toplantının net bir yol haritası çıkarmak olduğunu belirten Hürriyet, bugünkü katılımın sınırlı sayıda tutulması konusunda kimsenin kırılmaması gerektiğini, bunun temel program yapma amacıyla gerçekleştirilmiş bir toplantı olduğunu vurguladı.

 

Seçime yaklaşıldıkça kadının adının büyütüldüğü organizasyonlara imza atacaklarını söyleyen Hürriyet, “Bu noktaya gelene kadar nasıl bir yol haritası izlemeliyiz bunun için bugün burada bu toplantıyı gerçekleştireceğiz. Örgütlenmeye dair bir program oluşturmak için fikir alışverişi yapacağız. Listemiz hem Türkiye genelinde hem de Kocaeli’de büyük heyecan yarattı. ‘Nasıl bir vekil daha fazla çıkartırız’ın hesabını yapıyoruz. Bir ve beşi çok fazla konuşmuyoruz aslında. ‘Beş ve sonrasını nasıl çıkarırız’ın hesabını yapıyoruz. Kocaeli Türkiye siyaseti açısından önemli bir bölge, önemli bir güç” şeklinde konuştu.

 

“FATMA HANIM LOKOMOTİF OLACAK”

Hürriyet’in ardından konuşan CHP Kadın Kolları MYK üyesi Hamiyet Göksu, “Çok sancılı bir süreç yaşadık. Merkez yoklamayla ilgili konuşacak herhangi bir kişi varsa sadece kendi kişisel açmazları ile ilgili konuşacaktır. Yalnızca Kocaeli değil tüm ülkede güzel listeler hazırlanmıştır. İsmin ne olduğundan çok ilk sırada bir kadının olmuş olması ve örgütten gelen bir kadın olması bizim açımızdan son derece önemli ve değerlidir. Partinin örgütten gelen kadınlarına sahip çıkması gerektiğini düşünenlerden biriyim. Kendisi bizim şöyle veya böyle kapısını istediğimiz zaman çalabileceğimiz kişilerden biridir. Girecek sayıyı asla telaffuz etmeksizin her zaman en fazla milletvekili sayısını nasıl çıkarabileceğimizin planını programını yapacağız. Fatma Hanım’ın birinci sırada yer almasının CHP için lokomotif görevi göreceğini düşünüyorum. İyi ki bizim örgütten gelen bir arkadaşımız birinci sıradan aday olmuş” ifadelerini kullandı.

 

“EN ÇOK YIPRANAN KADINLAR OLDU”

CHP Kocaeli Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ise, “Bu süreçte kadınlar en çok yıpranan kadınlar oluyor. Sanıyorlar ki biz sadece dışarıda parti için çalışıyoruz. Ama eve gidince de evle ilgileniyoruz, çocuklarımız, kocalarımız, kayınvalidelerimiz, kayınbabalarımız var ve biz gerçekten çok çalışıyoruz. Fatma Kaplan Hürriyet’in birincisi ıradan aday olması özellikle kadınlar ve kız çocukları için bir başarıdır. Bizim kimseye küsme lüksümüz yok. Bu aklımıza geldiğinde gözümün önüne Atatürk’ü getirelim. Biz bugün bu durumdaysak bunu Atatürk’e borçluyuz. Önemli olan ibadet, zihniyet değil, bizi bir arada tutmasıdır. Bu savaşı sadece kadınlar kazanacak. Ve emn olun bir daha iki seçimde emin olun erkekler bize gelip şunu söyleyecekler ‘Fermuar Sistem olsun mu?’  bu gerçekten olacak. Biz bunu bugün Kocaeli’de başardık ve diğer illerde de başaracağız. Sizlere sonsuz güveniyorum” dedi. Toplantı konuşmaların ardından basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Hilal GÜDÜCÜ

13 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR