Sefa Sirmen aday oldu!

Sefa Sirmen dün gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla İzmit Belediyesi Başkan aday adaylığı için olumlu yönde kararını açıkladı. Partililerin yoğun ilg...

BÜYÜT

Sefa Sirmen dün gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla İzmit Belediyesi Başkan aday adaylığı için olumlu yönde kararını açıkladı. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Sirmen, Kocaeli Spor’u yeniden parlayan yıldız yapacağı ve Belsa’ya CHP’nin bayrağını dikeceği yönünde söz verdi
Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şen, İzmit Belediyesi Başkan aday adaylığı için eski milletvekili ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen adına başvuru dosyasını teslim etmişti. Süleyman Şen’in kendisinden habersiz olarak dosya teslim etmesiyle birlikte aday adayı olup olmayacağı yönünde bir karar vermesi beklenen Sefa Sirmen dün CHP İzmit İlçe Binası’nda bir basın açıklaması düzenleyerek başvuru dosyasını geri çekmeyeceğini ve İzmit Belediyesi başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Rakiplerinin de yollarına devam etmesini tavsiye eden Sirmen, Kocaeli Spor’u yeniden parlayan yıldız yapacağı ve Belsa’ya CHP’nin bayrağını dikeceği yönünde de söz verdi.

SLOGANLAR ATTILAR
Sefa Sirmen açıklamasını yapmak üzere ilçe binasına gelmeden evvel partililer, parti binası önünde gitgide artan bir kalabalıkla beklemeye başladılar. Ara ara ‘Sefa gelecek cefa bitecek’ gibi sloganlar atamayı da ihmal etmeyen partililer arasında Sirmen adına aday adaylık başvurusunu yapan Süleyman Şen, eski il başkanı İbrahim Aydın ile Cevdet Barış, Sirmen’in büyükşehir belediye başkanıyken birlikte görev yaptığı bürokratlar yer aldı. Diğer İzmit Belediyesi başkan aday adaylarından ise Bozkurt Uslu ve Fahri Örengül açıklamaya katıldı.

HOPARLÖR YERLEŞTİRİLDİ
Saat 11.30’da gerçekleştireceği basın açıklamasına tam vaktinde gelen Sefa Sirmen, yaklaşık 450 partilinin ıslık, alkış ve sloganları arasında parti binasından içeriye girdi. Sefa Sirmen’e övgü dolu pankartlar hazırlayan partililer, Sirmen’in açıklamasının bitmesini dışarıda sabırsızlıkla beklediler. Sadece aday adayı olup olmayacağını açıklayacağını, bunun bir aday adayı açıklaması olmadığını belirten Sefa Sirmen’in konuşmalarını dışarıdaki partililer duyabilsin diye partinin balkon kısmına bir hoparlör de yerleştirildi.

HEYECANINI BELİRTTİ
Parti binasına girdiğinde ilk olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’ın odasına gelen Sefa Sirmen fazla bekletmeden kalabalık basın mensuplarının ve bir kısım partilinin bunduğu toplantı salonuna geçti. Sefa Sirmen, Selman yıldırım ile birlikte gerçekleştirdiği basın açıklamasına başlamadan önce yoğun katılımdan dolayı heyecanının arttığını belirterek, aday adayı olup olmayacağı yönündeki kararını açıkladı ve bu süreçte yapılması gerekenleri paylaştı.

“YARALARIMIZI SARDIK”
Yerel seçimlere 6 ay gibi çok kısa bir sürenin kaldığını hatırlatan Sefa Sirmen, “Bu seçimlerin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve CHP seçimleri kazanmak için büyük bir gayret gösteriyor. Türkiye’nin en büyük sanayi kenti olan İzmit’te üç dönem başkanlık yaptım. 89 yılında ön seçimle İzmit Belediyesi başkanı seçilmiştim. 94 yılında ilk kez Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimleri yapıldı ve partim beni tek aday gösterdi, tekrar seçildim. 99 depreminden sonra hızla yaralarımızı sardık” dedi.

“İZMİTLİ SAHİP ÇIKTI”
2002-27 yıllarında milletvekili olarak parlamentoda görev yaptığını da hatırlatan Sirmen, “2009 yılında Büyükşehir Belediye başkanlığına aday çıkmayınca partim beni tekrar atamayla aday yaptı. Seçim yönteminde hatalar oldu. Listeler açıklanana kadar yükselen ibre listeler açıklandıktan sonra aşağıya düştü. 2009 yılında İzmit’te de birinci parti çıktık ama sandıkta oynama yapıldığı için belediye başkanlığını kaybettik. Süreçte gördük ki halk kendine yapılanları unutmamış. İzmitli Sefa Sirmen’e hep sahip çıktı. Ben de buna sırt dönemem” şeklinde konuştu.

“OYUN OLARAK DÜŞÜNDÜLER”
İstanbul Belediye başkanlığının kendisi için ne kadar değerliyse İzmit Belediye Başkanlığı’nın da o kadar değerli olduğunu dillendiren Sefa Sirmen, “İzmit, İzmitliler benim için her şeyden daha kıymetli. Hizmet kutsaldır. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz” dedi. Kendisi adına başkası tarafından başvuru dosyasının teslim edilmesiyle ilgili de konuşan Sirmen, “İlk kez başıma böyle bir olay geldi. Sevdiğim, hoş bir arkadaşım tarafından bilgim dışında adıma başvuru yapıldığını öğrendim. Benim de içinde olduğum bir oyun olarak düşündüler. Fakat hiç haberim yoktu. İlk duyduğumda kızdım. Sonra mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

“DOĞRUSU BUYDU”
Bu olaydan sonra halkın, partililerin de nasıl bir tavır takınacağını, nabız yoklamak için 2 Eylül’den bu yana düşündüğünü de açıklayan Sefa Sirmen, “Benim bu tür oyunlara ihtiyacım yok. Eğer reddeder de önümüzdeki seçimlerde kaybedersek partililerimiz, İzmitliler ne düşünür diye olumlu yönde karar verdim. Ayrıca partimiz ilk defa çok güzel bir karar alarak ön seçimle aday belirleme yoluna gitti. Bu karardan dolayı çok mutlu oldum. Selman yıldırım’la da senaryo yaparak böyle bir karar aldığımı yazan çizenler de oldu. Ama Selman Yıldırım’la bunu hiç konuşmadık. Doğrusu buydu” dedi. ,

“KOCAELİSPOR’UN IŞIĞI SÖNDÜ”
Bu süreçte adaylık başvurusunu çekmediğini söyleyen Sirmen, “Amaç seçimi kazanmak. Diğer aday adayı arkadaşlarım da yollarına devam etsinler. Amaç Belsa’yı yeniden almak. Oraya CHP’nin bayrağını asmak. Kocaeli’nin Kocaelispor’un ışığı söndü. Parlayan yıldızı, ışığı sönen Kocaelispor’u yeniden canlandıracağız. 10 yılda 2 milyon dolarla hem çalışanlarımızın parasını verdik hem de projelerimizi gerçekleştirdik. Şimdi 2 milyon dolar ayda geliyor. Hem Kocaelispor’u hem de kentin değerlerini kaybettik. Kimse halka sırtını dönemez. İzmitlileri sahipsiz bırakmayacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.
“CHP’YE İZMİT’İN İHTİYACI VAR”
Yüksek alkışlar eşliğinde kapının önünde kendisini bekleyen partililerin yanına inen Sefa Sirmen, dışarıda yoğun bir ilgiyle karşılaştı. ‘Sefa Başkan’ şeklinde sloganlar atan partililere çıktığı tabure üzerinden bugün adaylık açıklaması için burada olmadığını sadece hangi yönde karar verdiğini açıklamak için geldiğini söyleyen Sirmen, “Amacım kalabalık toplamak değildi. Zaten herkes işinde gücünde olur diye düşündüm. Ama gördüğüm kalabalık karşısında çok mutlu oldum. CHP’ye İzmit’in ihtiyacı var. Bunu hep birlikte başaracağız. Kocaelispor eski günlerine kavuşacak” dedi. Açıklama sonrası Sirmen, kendisini tebrik eden partililer eşliğinde arabasına binerek uzaklaştı.

10 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR