Dernek başkanın evini üçüncü kez su bastı!

Kartepe, yaşanan ve vatandaşların büyük mağduriyet yaşamasına sebep olan aşarı yağış ve ardından oluşan su baskınlarının yaralarını sarmaya çalışıyor...

Kartepe, yaşanan ve vatandaşların büyük mağduriyet yaşamasına sebep olan aşarı yağış ve ardından oluşan su baskınlarının yaralarını sarmaya çalışıyor. Yağmur birçok noktada alt yapı eksiklerini ve yapılan yanlışları da gün yüzüne çıkarıyor. Yağmurdan en çok etkilenen bölgelerden biri de İbrikdere oldu. Mahallede 42. Sokak 20 numarada ikamet eden Marmara Ordulular Derneği Başkanı Mehmet Çun’un evini üçüncü kez su bastı. 30 Mart seçim sürecinde AKP’den meclis üyesi aday adayı olan, ancak daha sonra bu başvurusunu çeken Çun yaşananlara isyan etti.

 

DERE YATAĞINA DOLGU YAPILDI

2000 yılında satın aldığı köy evinde 2014 yılına kadar sorun yaşamadığına dikkat çeken Çun, “Bölgede çok sayıda depo, fabrika ve iş yeri var. Bunların atık suları evimin önünden geçen dere yatağına akıyor. Ancak 2014 yılında burada lojistik deposu yapıldı. İnşaat sırasında dere yatağına dolgu yapıldı. Bu nedenle hiç su baskınıyla karşılaşmamış evimi üç yağmurda da su bastı. Evin içi 40 cm su doldu. Eşyalarım kullanılmaz halde” dedi.

 

“DİLEKÇELERİME CEVAP ALAMADIM”

Sadece ilk felaket sonrası kendisine cüzi bir yardım yapıldığını söyleyen Başkan Mehmet Çun, “Derdimi Kartepe Kaymakamlığı, Kartepe Belediyesi, Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve İl Afet Müdürlüğü’ne dilekçeler verdim. Ancak dilekçelerime bir cevap alamadım” diye konuştu.

 

“MAHKEMEYE GİDECEĞİM”

Selden dolayı büyük mağduriyet yaşayan Mehmet Çun, sözlerini şöyle tamamladı: “Sorunumun çözülmesini, zararımın karşılanmasını ve dere yatağının açılmasını istiyorum. Eğer bunlar yapılmayacaksa evimi istimlak etsinler ya da bana izin versinler evimin temelini yükselterek su basmaması için yeniden yapayım. Eğer sorunumu çözemezsem mahkemeye başvuracağım.”

02 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR