İlyas Şeker: Bütün muhalefet birleşti

AKP Milletvekili İlyas Şeker, yaptığı açıklama ile 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi. Milletin takdirinin üzerinde bir durumun olmadığını sav...

AKP Milletvekili İlyas Şeker, yaptığı açıklama ile 7 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi. Milletin takdirinin üzerinde bir durumun olmadığını savunan Şeker, “Toplumun kararını saygı ile karşılıyoruz” dedi.

 

“HER YERDEN VEKİL ÇIKTI”

Tüm güçlerin AK Parti’nin seçimleri kaybetmesi için çaba gösterdiğinin altını çizen Şeker, “Seçim meydanlarına bakın. MHP’nin CHP aleyhine, CHP’nin MHP aleyhine bir söylemi olmadı. CHP, MHP’nin HDP aleyhine veya HDP’nin bu iki parti aleyhine söylemleri olmadı. AK Parti gitsin diye mücadele ettiler. Seçim sonuçlarında AKP yine Türkiye parti olduğunu göstermiştir. Birkaç il hariç her yerden milletvekili çıkarılmıştır” dedi.

 

CHP-MHP-HDP KOALİSYONU

Geçen 4 yıla bakıldığında her şeyin daha net görüldüğünü dile getiren Şeker, “TBMM çatısı altında yapılan çalışmalarda CHP, MHP ve HDP birlikte hareket ettiklerini her zaman gördük. Bu çalışmalar seçim meydanlarına da yaşandı. AKP karşısında bir ittifak oluşturdular. Bireysel olarak şimdi CHP, MHP ve HDP bir araya gelerek koalisyon kurarlar. Bugüne kadar birbirleri hakkında açıklama yapmadılar. Üçüz kardeşler gibi hareket ettiler” ifade etti.

 

“KABAHAT MİLLETTE DEĞİL”

“Millet tarafından MHP’ye ana muhalefet görevi verilmedi” diyen Şeker, şöyle konuştu: “Bahçeli tarafından HDP mecliste olmalı söylemleri vardı. Bu güne kadar uyumlu çalıştılar, bundan sonra da uyumlu çalışırlar. Değerlendirmeyi geniş çaplı yapacağız. Genel merkezin değerlendirmesi illere de yansıyacaktır. Ondan sonra yol haritamız belli olacaktır. Birinci olduk diye kenarda oturmayacağız. Düşüşün nedeni araştırılacak. Biz diğerleri gibi kabahati millette değil, eksiklik varsa bunu kendimizde buluyoruz”

08 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR