KOTO’nun okulu hayırlı olsun

İş dünyasının nitelikli ara eleman sorununa çözüm sunmak üzere Kocaeli Ticaret Odası (KTO) tarafından, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nin destekle...

İş dünyasının nitelikli ara eleman sorununa çözüm sunmak üzere Kocaeli Ticaret Odası (KTO) tarafından, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nin destekleriyle kurulan Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2015- 2016 eğitim- öğretim yılıyla birlikte açıldı. Okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende hem öğretmen kadrosu velilere tanıtıldı hem de temenniler paylaşıldı.

 

GENİŞ KATILIM OLDU

Duygusal anların yaşandığı törende; KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Doğan Yıldırım, KOTO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zihni Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Altun, Burs Komisyonu Başkanı İsmail Uslu, okulun kurucu müdürü Yusuf Çakır, öğrenciler ve velileri yer aldı.

 

“SİZE DÜŞEN GÖREV ÇOK ÇALIŞMAK”

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını, okul müdürü Özcan Bedel gerçekleştirdi. Öğretmen, öğrenci ve velilere ayrı ayrı hitap eden Bedel, öğrencilere büyük ödevler düştüğünü vurgulayarak, “Öğrencisi olduğunuz okul, sizler için çağdaş eğitim teknolojisine uygun donatılmıştır. Size düşen görev, derslerinize çalışmaktır” dedi.

 

“SİZİN ADINIZA ÇOK SÖZLER VERDİK”

“Sizlere çok güveniyoruz” diyerek sözlerine başlayan Murat Özdağ ise “Çok değerli öğrenciler, bizler sizlerin adınıza çok söz verdik. İş dünyası tarafından yönetilecek olan okulumuz Türkiye’ye örnek olacak, öğrencilerimizin başarıları meslek liselerini yeniden hak ettiği itibarlı konuma yükseltecek. Okulumuzu, en üst seviyede donatılarla hazırladık. Şimdi bu okulu Türkiye’ye rol model konuma getirmek sizlerin elinde” şeklinde konuştu.

 

“KANAYAN YARAYA PARMAK BASILDI”

Burada yepyeni bir hikaye yazıldığını ekleyen Özdağ, “Türkiye’nin, iş dünyasının geleceği de sizlerin elinde. Sizlere güveniyoruz. Burada geçireceğiniz 4 yılda, gelecek 50 yılınızı garanti altına alacaksınız” ifadelerine yer verdi. Kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu söyleyen Bülent Karagöz ise “Türkiye’nin mesleki eğitimde kanayan yarasına parmak bastık. Buradaki öğrencilerin mezun olduktan sonra iş problemleri olmayacak ve inanıyorum ki büyük bir kısmı çok saygın, çok güzel yerlere gelecek” dedi.

 

DUYGULANDIRAN HEDİYE

Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Yusuf Çakır’ın endüstri meslek lisesinden öğretmeni olduğunu ve okulun açılması için yoğun çaba sarf ettiğini söyleyen Başkan Karagöz, Çakır’ın hediyesi karşısında duygusal anlar yaşadı. Bülent Karagöz ve sınıf arkadaşlarının 1985 yılına ait notlarını kendisine hediye eden Yusuf Çakır, “Murat Özdağları, Bülent Karagözleri, Fehmi Yıldızları yetiştirmek çok zor. Sizlerin de ileride çok başarılı bireyler olacağınız şu anda durduğunuz noktadan belli oluyor” dedi. Tören, Yusuf Çakır’ın okul için yazdığı şiirin okunmasıyla sona erdi.

 

YUSUF ÇAKIR’IN ŞİİRİ

Bu okulda 3 ana daldan birini seçen öğrenci,

Takacak koluna altından bilezik, gerdanına inci

Bu teknik lisede okuyacak, usta çıkacak, üste çıkacak her öğrenci

Ancak severse mesleğini, olacak hep birinci

Gençler bu okulda bilgiye doyacak

Ekmeğini taştan bile çıkaracak, meslek sahibi olacak

Duyacağı ezan sesi duygularına karışacak

Azgın sulara, santrallara, fabrikalara hükmedecek

28 Eylül 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR