KOÜ ile Ford Otosan arasında eğitim işbirliği

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Meslek Yüksekokulu ile Ford Otosan Mesleki Eğitim Akademisi’ni mesleki eğitim çatısı altında bir araya geti...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi Ford Otosan İhsaniye Meslek Yüksekokulu ile Ford Otosan Mesleki Eğitim Akademisi’ni mesleki eğitim çatısı altında bir araya getiren, ‘İşletme Ortaklı Mesleki Eğitim Modeli’ni hayata geçiren işbirliği protokolü 29 Ocak 2015 tarihinde imzalandı.

 

Protokol öncesi Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdulkadir Cengiz ve öğretim üyeleri ile birlikte, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Nursel Ölmez Ateş, İnsan Kaynakları Müdürü Aşkın Çavaş, Endüstri İlişkileri ve Gölcük Fabrika İK Müdürü Ali Rıza Aksoy ve Akademi Yöneticisi Sabahattin Gücin’in katıldığı Gölcük Fabrika gezisi düzenlendi. Gezide bölüm müdürleri tarafından Takım Kalıp, Gövde Üretim ve Montaj atölyeleri tanıtıldı. Gölcük Vehbi Koç Vakfı Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde çeşitli incelemelerde de bulunulan gezide, Ford Otosan çalışanlarının otomobil parçalarından oluşturdukları “Sanayinin Sanatçıları” grubuna ait eserler incelendi.

 

MESLEKİ EĞİTİMDE ROL MODEL OLACAK

Kocaeli Fabrikaları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Günel’in de katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde ise mesleki eğitime katkılarından dolayı, Nursel Ölmez Ateş, Hayriye Vural ve Sabahattin Gücin’e, Sadettin Hülagü tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. İmzalanan protokol ile okul ders programlarının oluşturulması ve güncellenmesi, ortak mesleki eğitim programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, Ford Otosan çalışanlarının MYO’da derslere katkı sağlamaları, öğrenci staj hareketlilikleri, ortak seminer ve konferansların düzenlenmesi, fabrika tesis gezileri, fabrika içi atölye/laboratuvar uygulamalarına katılım, MYO ve Akademi arasında ortak mesleki eğitim hedefli proje geliştirme çalışmaları gibi faaliyetlerin ortaklaşa yürütülmesi sağlanacak. Protokol sonrasında yapılan açıklamada, işbirliğinin ülkemiz mesleki eğitim çalışmalarında rol model olabilmesi için sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda ortak görüşler ifade edildi.

04 Şubat 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR