Atanamayan öğretmenler 30 bin ek atama istiyor

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun atanamayan öğretmenlere ilişkin yaptığı açıklamalara, 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’nda...

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun atanamayan öğretmenlere ilişkin yaptığı açıklamalara, 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ndaki kopya skandalının mağduru olan öğretmenler tepki gösterdi. Başkentte yaptıkları eylemlerle dikkatleri çeken atanamayan öğretmenler, sosyal paylaşım sitesi facebook’da oluşturdukları grup sayfasında bir araya gelerek örgütlendi. “2010 KPSS MAĞDURLARI 30 BİN EK ALIM İSTİYOR” adı altında kurulan gruba şuana kadar 30 bin 672 kişi üye oldu.

MAİL BOMBARDIMANI
''Gerekli olmayan alanlarda veya istihdam edilemeyecek bölümlerin açılmış olması ve bu alanda çok fazla sayıda öğretmenin mezun verilmesiyle ilgili bir problem'' diye açıklamalar yapan Bakan Nimet Çubukçu’ya tepki gösteren 2010 KPSS mağdurları, sanal ortamda harekete geçerek, tüm gazeteleri yazdıkları ortak bir metinle bombardımana tuttu. “Kopyacılar göreve başladı biz açıkta kaldık” diyerek tepki gösteren atanamayan öğretmenler, ''Herkes hakkı ile öğretmen olarak atandı'' açıklamalarına katılmadıklarını ve bir an önce 30 bin ek atama istediklerini belirtti.

İşte gazetelere gönderilen yazının içeriği
“Bizler 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş ancak kopya olayları nedeniyle mağdur durumda bırakılmış öğretmenleriz. Ne sebeptendir bilinmez ama ne kadar bu skandalın üstüne gitsek de, ne kadar suçluları ifşa etmeye çalışsak da hep susturulduk. Yetkili merciiler,''biz ilgileniyoruz'' havası verdiler. Gelinen bu noktada da her şey unutuldu ve tabii ki kopyacılar bizlerin yerine okullarda göreve başladı. Peki biz ne mi yapıyoruz? Sizin gibi duyarlı basın mensupları aracılığıyla sesimizi bütün Türkiye'ye duyurmaya çalışıyoruz. Mağdur olan bütün öğretmen arkadaşlarımızla eylemler düzenliyoruz. Fakat ne çare. Şu ana kadar sesimiz kesildi ve MEB'in yaptığı en son açıklama da bardağı taşıran son damla oldu. Bizler aradan 6-7 ay geçmesine rağmen koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin failleri bulamamasına hayret ediyoruz. Bizler bir an evvel suçluların yakalanıp cezalarını çekmesini istiyoruz. Bu sebeptendir ki hakkımızı arıyoruz. Dediğimiz gibi MEB'in yaptığı: ''Herkes hakkı ile öğretmen olarak atandı'' açıklamasına katılmıyoruz. Asıl bizim hakkımız olan şimdilik bize soluk aldıracak 30.000 öğretmen ataması istiyoruz. Haklının yanında, haksızın karşısında olan sizlerinde bu olaya tepkisiz kalmayacağını düşünüyoruz ve elinizden geldiği kadar bizim yanımızda olacağınızdan en küçük bir şüphe dahi duymuyoruz.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR