Tarhan"Parti olarak hata yaptık"

    CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, 30 Mart yerel seçimlerde AKP Başkan Adayı İbrahim Karaosmanoğlu’na yenildi. Tarhan il...

 

 

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, 30 Mart yerel seçimlerde AKP Başkan Adayı İbrahim Karaosmanoğlu’na yenildi. Tarhan il binasında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 125 gündür yollarda ve sokaklarda olduğunu halkın iktidar partisinden şikayetçi olduğunu söyleyen Tarhan, yapmaları gerekenleri il yönetimi olarak yaptıklarını ifade etti.

“PARTİ OLARAK HATA YAPTIK”

Seçimlerin Kocaeli’de de Türkiye’de de bir türlü yerel seçim havasında değil genel seçim havasında geçtiğini söyleyen Tarhan, seçim çalışmalarında 125 günün kendisine yetmediğini, çalışmak için 1 aya daha ihtiyacının olduğunu ifade etti. Diğer ilçelere göre büyükşehirde düşük oy alması hakkında açıklama yapan Tarhan, “Parti olarak bir hata yaptığımızı düşünüyorum. Önce büyükşehir sonra ilçeler belirlenmeliydi. Bira daha hava farklı olurdu. İlçe belediye başkan adaylarından sonra yola çıktık. Bizim orada ki az oy almamızın sebebi ilçeden kaynaklı değil, diğer sağ partiler tek parti çatısı altında da birleşebiliyorlar” dedi.

BEKLENTİLERİMİZ BÜYÜKTÜ

İyi bir kampanya yürüttüklerini düşünen Tarhan, “Görsel basın olarak Kocaeli’de destek alamadık. Astığımı afişler sürekli indirildi. Baskıya rağmen iyi bir kampanya yürüttük. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, il yönetimine ve kadınlara teşekkür eden Tarhan, beklentilerimiz çok büyüktü. Halka gittiğimiz zaman da halk şikayet ediyordu. Her alanda problem vardı. Seviyesiz bir seçim çalışması yürütmedik. Kocaeli’ye son yıllarda renk getirdiğimi ve doğru siyaset yaptığımı düşünüyorum. . Kentimizin sorunları çok büyük. Günlük projeler değil de kalıcı projeler üretmeleri gerektiğini düşünüyorum. Rakibimizi karalayarak siyaset yapmadık. Kazanan bütün belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Buraya kadarmış” diyerek üzüntülü olduklarını dile getirdi.

 “KARAOSMANOĞLUYÜZDE 80 BEN YÜZDE 76”

Sandıkların başında yeterli sayıda partilinin olmadığı konusu hakkında açıklamalarda bulunan Tarhan, “İl yönetimine bildireceğim. Az oy aldığımız sandıkların terk edildiği duyumu geldi. Basın emekçilerine teşekkür ediyorum. Yazılı basın değil görsel basın bize bir ana muhalefet partisine ayrılacak zaman kadar yer verilmedi. Seçim günü organize edilmesi gerekirdi. Genel seçim sürecinde ben sosyal bir insanım. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesiyim. Verilecek her göreve saygı duyarım. Kentin sosyal faaliyetleri içerisinde yer alacağım” ifadelerine yer verdi. Tarhan son olarak en son yapılan araştırmalarda tanınmışlık oranında Karaosmanoğlu’nun yüzde 80 kendisinin yüzde 76 çıktığını sözlerine ekledi. 

01 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR