Darıca Belediyesi şanlı zaferi kutladı

Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programı çerçevesinde Çanakkale Rehberler Odası Üyesi Serkan Tagrikulu b...

BÜYÜT

Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programı çerçevesinde Çanakkale Rehberler Odası Üyesi Serkan Tagrikulu bir söyleşi gerçekleştirerek Çanakkale Savaşları’yla ilgili sunum yaptı.

 

GENÇLERİMİZE ÇANAKKALE RUHUNU AŞILAMALIYIZ

Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başlayan programda Darıca Belediyesi Bilgi Evi öğrencilerinin hazırladıkları gösteri ve okudukları şiirler seyircilere duygulu anlar yaşatırken kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,” vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi anmak ve gelecek nesillere Çanakkale Savaşları’nın önemini anlatmak adına düzenlediğimiz programımıza hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında Çanakkale Savaşları’nın önemine değindi.

 

Başkan Karabacak “Çanakkale birliğin ve beraberliğin, bir milletin varoluş mücadelesinin yaşandığı yerdir. Çanakkale’yi anlamak ve Çanakkale’yi gelecek nesillere anlatmak hepimizin görevidir. Gençlerimize Çanakkale ruhunu aşılamak için gayret ediyoruz. Bugün burada bu salonu doldurarak geçmişine sahip çıkan siz değerli halkımıza teşekkür ediyorum. Bu gecenin feyzi ve bereketi üzerimize olsun diyorum, hepinize saygılar sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Başkan Karabacak’ın ardından Çanakkale Rehberler Odası Üyesi Serkan Tagrikulu bir söyleşi gerçekleştirerek Çanakkale Savaşları’yla ilgili bilgiler aktardı. O günün şartlarında Çanakkale Zaferi’nin nasıl kazanıldığıyla ilgili bilgiler aktaran Tagrikulu, Çanakkale Zaferi’nin gelecek nesillere en iyi şekilde anlatılması gerekliliği üzerinde durarak bu anlamlı programı düzenleyen Darıca Belediyesi’ne teşekkür etti. Program Mehteran Takımı’nın gösterisiyle son buldu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR